Gratis

Stivuitorist

STABILUS ROMANIA S.R.L
5 poziții

Candidatul Ideal

  • Studii medii: 10 clase
  • Cunoştinţe operare calculator
  • Autorizare ISCIR
  • Disponibilitate de a lucra în 3 schimburi

Descrierea jobului

  • Asigurarea fluxului informațional cu celelalte schimburi din magazie.
  • Asigurarea fluxului informațional atât cu departamentul producție cât și cu departamentele ︁︀​︂︃︃​︇︂​︁︃︁de planificare a producției, import, export și alți colaboratori sau sectoare.
  • Asigurarea fluxului informațional intern și extern ( colaboratori ) pentru desfășurarea în bune condiții a proceselor din responsabilitate..
  • Este responsabil de reîmpachetare și reetichetare.
  • Utilizează scanerul pentru înmagazinarea materialelor
  • Utilizează programul SAP pentru tranzacții necesare înamagazinării și mutării mărfii de pe raft.
  • Receptia componentelor fizic si in sistem pe locatiile aferente;
  • Verificarea daca toate materialele sunt corect livrate (materialele si cantitatea de pe documente corespunde cu cantitatea fizică);
  • Pregateste si eticheteaza marfa pentru livrari;
  • Asigura incarcarea si descarcarea marfurilor in/din camion in conditii de siguranta;
  • Verificarea daca materialele scoase de pe locatie sunt corect tansferate in baza ordinului de transport;
  • Respectarea principiului FIFO pe locatiile din magazie;
  • Realizeaza activitati de etichetare, reimpachetare, etc.
  • Alimenteaza liniile de productie conform necesarurilor transmise prin sistemul E-Kanban;
  • Realizarea de inventare fizice;
  • Scanarea in sistem a materialelor eliberate – tiparire rapoarte de transfer aditionale bonului de transfer;
  • Utilizarea sistemului de gestiune SAP si a utilajelor (stivuitor; transpalet electric) pentru operatiunile in depozit;

Beneficii:
  • Abonament clinica privata;
  • Subventie cantina;
  • Transport gratuit in sistem conventional asigurat din Brasov si localitatile limitrofe;
  • Bonus de Craciun, de Paste, bonus de performanta
  • Prima de concediu
  • Conditii de lucru intr-un mediu curat si organizat la cele mai inalte standarde

Grupul Stabilus are sediul in Koblenz, Germania din 1934 si este cunoscut la nivel global pentru traditia in dezvoltarea produselor inovatoare ce isi propun sa aduca confort in tehnologii.

Producem arcuri pe gaz, amortizoare de combatere a vibratiilor si actuatoare electromecanice ce sunt utilizate in multe sectoare industriale din lume: automotive, mobilier, servicii de constructii, produse tehnologice si echipamente de reabilitare medicala.

Pe aceasta baza, Stabilus ofera angajatilor sai perspective interesante, conditii excelente de lucru si beneficii suplimentare si in Romania - unde compania se dezvolta de mai bine de 17 ani cu cele doua fabrici pe care le are in prezent: fabrica Gas Springs si fabrica Powerise - cu aproape 1400 de angajati.
Sabilus - Your motion, our solution!

Daca doriti sa faceti parte din familia noastra, dar doriti alt rol - puteti aplica!
Avem multe departamente care au nevoie de colegi cu experienta, poate esti ceea ce cautam!
Departamente de - Cercetare Dezvoltare/ Inginerie - Echipamente și procese - Mentenanță - Calitate - Achiziții - Financiar și Contabilitate - Resurse Umane - Producție - Logistică - Optimizare și procese - Administrativ - SSM și mediu

Publicat 11 Iun. 2024 Reactualizat 11 Iun. 2024 Expiră 11 Iul. 2024