Gratis

Specialist Vanzari Auto

WLC EXPERT SERVICES SRL

Candidatul Ideal

Descrierea jobului:

Căutăm un vânzător de mașini pasionat și orientat spre rezultate pentru a se alătura echipei noastre. În acest rol, vei fi responsabil de promovarea și vânzarea autoturismelor, oferind o experiență excelentă clienților noștri. Candidatul ideal are cunoștințe solide despre industria auto, abilități excelente de comunicare și o dorință puternică de a atinge și depăși obiectivele de vânzări.

Cerintele postului:
  • experienta de cel putin 1 an in coordonare echipe
  • cunostinte operare PC (Word, Excel, Internet etc.)
  • Experiență relevantă în vânzări auto, achiziții și evaluarea vehiculelor.
  • Abilități de negociere și contractare, cu accent pe optimizarea costurilor și colaborarea eficientă cu partenerii.
  • Experiență în gestionarea relațiilor cu clienții care oferă vehicule în consignație.
  • Capacitatea de a gestiona simultan mai multe parteneriate și de a crea noi oportunități de afaceri.
  • Cunoștințe tehnice în domeniul auto și în evaluarea vehiculelor pentru vânzare
  • Cunoasterea la nivel avansat a unei limbi de circulatie internationala (engleza, germana, franceza)
  • disponibilitate pentru program prelungit

Descrierea jobului

Atributii:
  • Administrează vehiculele intrate în gestiune pentru vânzare, evaluând starea tehnică și estetică a acestora.
  • Propune costuri și soluții ︁︀​︂︃︃​︇︅​︀pentru realinierea vehiculelor cu scopul de a maximiza eficiența și profitabilitatea.
  • Coordonează relația cu clienții care oferă vehicule în consignație, asigurând preluarea, evaluarea și vânzarea acestora.
  • Responsabil de achiziția vehiculelor pentru revânzare, identificând oportunități de achiziție la prețuri competitive.
  • Semnează contracte de colaborare cu service-uri auto pentru a obține condiții avantajoase pentru reparații și mentenanță.
  • Negociază contracte cu platformele de vânzare online și agențiile de marketing pentru a asigura expunerea optimă a vehiculelor din portofoliu.
  • Colaborează cu firmele de leasing și furnizorii de servicii financiare pentru a facilita accesul clienților la soluții de finanțare, cu scopul obținerii comisioanelor.
Beneficii:
  • Salariu competitiv și comisioane atractive;
  • Oportunități de dezvoltare profesională în cadrul companiei;
  • Mediu de lucru dinamic și plăcut;
  • Mașină de serviciu și alte beneficii în funcție de performanță.
Publicat 26 Sept. 2024 Reactualizat 26 Sept. 2024 Expiră 26 Oct. 2024