Gratis

Specialist Suport Sisteme & Retea

Regina Maria

Descrierea jobului

Suntem în căutarea unui profesionist pasionat de tehnologie și rețele care să se alăture echipei noastre de IT pentru a ︁︀​︂︃︃​︇︅​︀gestiona și optimiza infrastructura noastră de sisteme și rețea. Acest rol necesită expertiză în administrarea și întreținerea infrastructurii IT, precum și solide abilități de rezolvare a problemelor și comunicare.

Responsabilități principale:

  • Administrarea și mentenanța rețelei: Configurare, gestionare și monitorizare a rețelei pentru a asigura o conectivitate stabilă și sigură. Implementarea și întreținerea soluțiilor de securitate a rețelei.
  • Administrarea sistemelor: Gestionarea serverelor, inclusiv instalarea, configurarea și actualizarea sistemelor de operare. Asigurarea disponibilității, performanței și securității sistemelor.
  • Suport tehnic: Furnizarea suportului tehnic pentru utilizatorii interni în legătură cu problemele legate de rețea și sisteme. Rezolvarea incidentelor și solicitărilor într-un mod eficient și profesionist.
  • Planificarea și implementarea proiectelor: Colaborarea cu echipa de IT pentru a dezvolta și implementa proiecte de rețea și sisteme, precum și pentru a asigura scalabilitatea și securitatea infrastructurii.
  • Monitorizarea performanței: Monitorizarea performanței rețelei și sistemelor, identificarea problemelor și elaborarea de soluții pentru a asigura funcționarea optimă a infrastructurii IT.
  • Securitatea informației: Asigurarea securității datelor și a infrastructurii prin implementarea măsurilor de securitate, actualizarea regulată a software-ului și monitorizarea amenințărilor de securitate.
  • Cerințe:

    • Diplomă în domeniul IT, informatică sau echivalent.
    • Experiență relevantă în administrarea rețelelor și a sistemelor.
    • Cunoștințe solide despre rețele, protocoale de rețea și securitatea rețelei.
    • Experiență în administrarea serverelor și sistemelor de operare (Windows, Linux etc.).
    • Abilități de rezolvare a problemelor și de luare a deciziilor.
    • Certificări relevante, precum CCNA, MCSA, MCSE sau altele, constituie un avantaj.
    • Capacitatea de a lucra în echipă și de a comunica eficient.
    • Orientare către detalii și atenție la securitatea datelor.

    Beneficii:

    • Pachet salarial atractiv și beneficii suplimentare.
    • Oportunitatea de a lucra într-un mediu dinamic și inovator.
    • Dezvoltare profesională și acces la formare continuă.
    • Posibilități de avansare în cadrul companiei.

    Reteaua de sanatate REGINA MARIA este lider in calitatea serviciilor medicale din Romania, fiind singurul operator care detine trei spitale cu acreditari internationale. Prin cele 14 acreditari detinute, REGINA MARIA demonstreaza constant angajamentul sau pentru excelenta medicala si siguranta ingrijirii pacientilor.

    Totodata, REGINA MARIA a inovat si segmentul serviciilor medicale pentru companii, lansand in premiera in Romania conceptul de abonamente corporate, in urma cu 25 de ani. Mai recent, compania a dezvoltat si pachete medicale specializate pentru IMM si persoane fizice, gestionand in prezent un portofoliu de peste 740.000 de abonamente. In plus, in ultimii 10 ani, REGINA MARIA a investit peste 200 de milioane de euro in dezvoltarea sistemului medical din Romania, prin modernizarea sau deschiderea de noi locatii, achizitia de aparatura performanta si pregatirea echipelor medicale.

    REGINA MARIA este singura companie de servicii medicale din Romania care a preluat in totalitate si a integrat cu succes peste 35 de alti jucatori de pe piata, avand o prezenta nationala, in toate judetele tarii, printr-o retea de peste 500 de clinici proprii si partenere. Compania reuneste peste 8.000 de angajati si colaboratori si ofera servicii complete de spitalizare si chirurgie, maternitate, policlinica, imagistica, laborator si stocare de celule stem, unui numar de peste 5.8 milioane de pacienti.

    Publicat 30 Aug. 2024 Reactualizat 13 Sept. 2024 Expiră 29 Sept. 2024