Gratis

Specialist SSM-SU

SANEX S.A.

Candidatul Ideal

  • Studii superioare profil tehnic
  • Experienţă minim 3 ani pe un post similar
  • Cunostinte solide legislație SSM si SU
  • Experienta în companii cu profil de productie
  • Certificare autorizata Inspector in domeniul SSM 80 ore
  • Certificare autorizata Cadru tehnic PSI
  • Curs postuniversitar in domeniul SSM cu o durata de cel putin 180 de ore
  • MS-Office nivel bun (word, excel, ppt)
  • Atitudine proactiva, orientare spre solutii
  • Integritate
  • Atitudine responsabila
  • Abilitati foarte bune de colaborare si comunicare
  • Abilitatea de a lucra intr-un mediu dinamic

Descrierea jobului

Responsabilitati
  • Organizeaza, coordoneaza si monitorizeaza activitatile necesare/specifice asigurarii securitatii si sanatatii angajatilor la locul de munca in conformitate cu ︁︀​︂︃︃​︈︃​︀cerintele legale si a celor interne
  • Identifica pericolele şi evalueaza riscurile pentru locurile de muncă/posturi
  • Elaboreaza şi actualizeaza planul de prevenire şi protecţie
  • Elaboreaza programul de instruire-testare
  • Realizeaza instructajul general de protectia muncii a noilor angajati
  • Intocmeste fisele individuale de protectia muncii
  • Participa la efectuarea controalelor interne la locul de munca
  • Tine evidenta personalului angajat cu privire la avizele necesare SSM si ia masuri pentru mentinerea valabilitatii.

Beneficii
  • Salariu atractiv
  • Tichete de masa
  • Bonus de performanta
  • Decontare transport
  • Abonament medical
  • Prima de Paste, Craciun si alte evenimente, un prilej de bucurie in preajma sarbatorilor
  • Concediu de odihna suplimentar*
  • Zi libera cu ocazia zilei de nastere
  • Bonus recomandare colegi noi
  • Program de inductie
  • Program de calificare si training

SANEX S.A. este unicul producător de plăci ceramice din România.

De peste jumătate de secol, produsele CESAROM® fabricate pe liniile de producție SANEX S.A. din Cluj-Napoca decorează spații rezidențiale și comerciale din întreaga țară.

Din anul 2004, fabrica SANEX S.A. și brandul CESAROM® au fost integrate în portofoliul grupului austriac LASSELSBERGER, unul dintre cei mai mari producători de plăci ceramice din Europa.

Publicat 2 Oct. 2024 Reactualizat 2 Oct. 2024 Expiră 1 Nov. 2024