Gratis

Specialist SSM (min. 5.900 lei net lunar)

Vendax S.R.L.

Candidatul Ideal

Pentru clientul nostru, companie germană, lider mondial în soluții de depozitare, căutăm pentru noul birou din Zalău, un inspector SSM autorizat. Este necesară autorizarea de minim 120 de ore.

Candidatul (candidații) ideal (i):
- Formare profesională încheiată într-un domeniul tehnic, precum și calificare ca maistru sau tehnician. Deținerea unei diplome de studii într-o profesie tehnică reprezintă un avantaj.
- Cel puțin 3 ani experiență într-un mediu tehnic, cu activități de montaj.
- Diplomă de absolvire a pregătirii ca specialist în domeniul siguranței și securității.
- Diploma de absolvire a pregătirii ca specialist în securitate și sănătate în muncă reprezintă un avantaj.
- Capacitatea de a lucra independent și bine organizat.
- Siguranță de sine și bune capacități de comunicare.
- O bună cunoaștere a aplicațiilor uzuale din pachetul MS-Office.
- Bune cunoștințe de limba engleză, scris și vorbit.
- Bune cunoștințe de limba germană, scris și vorbit, reprezintă un avantaj.
- Mod de lucru atent și exact.
- Persoană de încredere, capacitate de lucru în echipă și flexibilitate.
- Comportament adecvat.

Descrierea jobului

- Susținerea personalului de conducere la realizarea evaluărilor de risc și instrucțiunilor operative. Consiliere la realizarea și recepția de noi ︁︀​︂︃︃​︁︂︇​︁︂︈instrumente de lucru, analiza riscurilor aferente. Activitate constantă în vederea implementării de îmbunătățiri. Realizarea și derularea instructajelor.
- Realizarea, în colaborare cu șefii de șantier, a „method statements” și „risk assessments”.
- Controlul respectării reglementărilor privind protecția muncii, declanșarea implementării modificărilor necesare.
- Raportarea către superiori a modificărilor aduse reglementărilor legale aplicabile.
- Realizarea și administrarea documentațiilor privind protecția muncii.
- Realizarea raportării accidentelor și îndeplinirea rolului de persoană de contact pentru reprezentanții autorităților de supraveghere.
- Redactarea declarațiilor de poziție către autorități.

Noi suntem VENDAX. Suntem o echipă de recrutare. Suntem o echipa cu capital 100% românesc, cu produse 100% românești. Suntem ”made in România”. Suntem o echipă extrem de dinamică. Suntem consultanți de carieră, curioși, dedicați în ceea ce facem, prieteni, fascinați de oameni, pasionați, traineri cu experiență, cu simțul umorului, tătici și mămici (unii dintre noi), sociabili, devoratori de informații, cu multe calități, dar și defecte, uneori încăpățânați, optimiști, pregătiți pentru schimbare, meticuloși, comunicativi, veseli, lideri, dezvoltatori, inovatori ... Adică suntem ”altfel”... Suntem o echipă ”altfel”, care face lucrurile ”altfel” pentru a obține rezultate ”altfel”. De aceea ne și dorim clienți ”altfel” care să-și dorească ”altfel” de rezultate. Rezultate concrete, măsurabile, eficiente.

Publicat 11 Sept. 2024 Reactualizat 18 Sept. 2024 Expiră 11 Oct. 2024