Gratis

Specialist Salarizare

SPEED TRANSFER

Candidatul Ideal

- Absolvent/a de studii superioare;
- Minimum 2 ani experienta in domeniu – calcul salarial;
- Atestat de Inspector Salarizare, Inspector Resurse Umane;
- Buna cunoastere a legistatiei din domeniul salarizarii si din Codul Muncii;
- Foarte bune abilitati de operare in Microsoft Office(Excel, Word);
- Experienta anterioara in operare Charisma constituie un avantaj;
- Atentie concentrata pe detalii;
- Seriozitate si punctualitate;
- Excelente abilitati de comunicare si organizare, nivel inalt de implicare si responsabilitate, abilitati specifice (lucrul cu cifrele), atentie la detalii;
- Capacitate de a respecta termenele limită și de a gestiona sarcini multiple.

Descrierea jobului

- Efectuarea calculului salarial si evidenta salariilor pentru angajatii societatii, in conformitate cu legislatia in vigoare privind salarizarea;
- Intocmirea ︁︀​︂︃︃​︇︅​︀statelor de plata si a viramentelor aferente salariilor pentru efectuarea acestora;
- Intocmirea si verificarea pontajelor;
- Verificarea certificatelor medicale, a concediilor de orice tip (introducerea acestora in aplicatia pentru efectuarea calculului salarial);
- Generarea si transmiterea documentelor pentru inregistrarea in contabilitate a drepturilor si obligatiilor salariale;
- Generarea, intocmirea si transmiterea Declaratiei D112;
- Mentinerea relatiei cu furnizorul de servicii pentru comandarea cardurilor de tichete (tichete de masa,
cadou etc) si intocmirea situatiilor privind acordarea acestor beneficii;
- Operarea popririlor/ retinerilor pe statele de plata in baza Hotararilor Judecatoresti;
- Gestionarea, verificarea corectitudinii intocmirii certificatelor si calculul indemnizatiilor aferente concediilor medicale;
- Intocmirea dosarului FNUASS, depunerea in termen a certificatelor medicale la Casa de Asigurari de Sanatate si urmarirea decontarii acestora;
- Pregatirea, centralizarea si transmiterea rapoartelor specifice, conform cerintelor managementului.

Grupul Speed Transfer isi desfasoara activitatea la nivel national, in domeniul serviciilor financiare, prin oferta adresata clientilor, persoane fizice, privind servicii de transfer de bani online cu numerar in Romania si in intreaga lume, schimb valutar cu numerar pentru persoane fizice.
Speed Transfer a investit de-a lungul anilor in calitate, profesionalism si responsabilitate fata de client!
Publicat 5 Sept. 2024 Reactualizat 5 Sept. 2024 Expiră 5 Oct. 2024