Gratis

Specialist Relatii Pacienti (Spital)

Revera Assisted S.R.L.

Candidatul Ideal

  • Studii superioare (finalizate sau în curs de finalizare);
  • Experiență într-un rol similar – avantaj;
  • Limba engleză - nivel avansat;
  • Atitudine proactivă și entuziastă, spirit de echipă;
  • Abilități excelente de comunicare și relaționare, empatie;
  • Atenție la detalii și capacitatea de prioritizare a sarcinilor;
  • Adaptabilitate la diferite situații/tipologii umane.

Descrierea jobului

  • Întâmpinarea pacienților și aparținătorilor pe secție și acomodarea acestora în rezerve; informarea personalului medical cu privire la sosirea lor;
  • Ghidarea pacienților/aparținătorilor în cadrul spitalului, dacă este cazul;
  • Asigurarea confortului pacienților prin solicitarea ajutorului către brancardieri, dacă este cazul;
  • După internare, colectarea feedback-ului telefonic de la aparținători cu privire la procesul de internare;
  • Colectarea feedback-ului informal/formal de la pacienți și aparținători, pe perioada internării;
  • Păstrarea legăturii cu aparținătorii pe toată perioada internării, menținerea unei comunicări eficiente și empatice;
  • Centralizarea informatiilor legate de programul zilnic al pacienților și comunicarea acestora către pacienți /aparținători;
  • Direcționarea cazurilor medicale sesizate de pacienți și aparținători către medicul responsabil și menținerea legăturii cu acesta până la soluționarea situației;
  • Vizitarea pacienților, identificarea nevoilor acestora și a soluțiilor punctuale (comunicarea cu departamentele care pot ajuta și transmiterea soluției către pacienți/aparținători);
  • Identificarea eventualelor probleme și propunerea unor soluții de optimizare a fluxurilor existente;
  • Identificarea pacienților care doresc să participe la testimoniale și transmiterea datelor lor către departamentul de marketing, dacă este cazul;
  • Propunerea de inițiative menite să crească confortul pacienților și gradul lor de satisfacție (zile aniversare, progrese medicale, activități sociale etc); colaborarea cu celelalte departmente pentru îndeplinirea lor;
  • Prezentarea conceptului de oraș medical în rândul pacienților/aparținătorilor, oferirea de informații cu privire la serviciile oferite si ghidarea pacienților către departamentele în măsură să le ofere un răspuns adecvat;
  • Oferirea de clarificări cu privire la facturile emise, dacă este cazul;
  • Recomandarea serviciilor și a facilităților din cadrul Enayati Medical City în rândul pacienților;
  • Asistarea pacienților și aparținătorilor în procesul de externare;
  • Colectarea feedback-ului de la pacienți/aparținători înainte de externare;
  • Centralizarea informațiilor cu privire la interacțiunea cu pacienții/aparținătorii în aplicațiile interne;
  • Coordonarea interacțiunii dintre pacient și diferitele departamente din Enayati Medical City.

Enayati Medical City a fost gândit timp de 8 ani de Dr. Wargha Enayati, fondatorul Rețelei Private Regina Maria, ca o continuare firească a misiunii sale de a îmbunătăți sistemul medical românesc, de a crea piață acolo unde nu există așa cum a făcut-o și prin deschiderea primei rețele private de sănătate, introducerea abonamentelor medicale și a multor altor inovații care au adus azi piața la un nivel de dezvoltare semnificativ, chiar și comparativ cu țările europene.

Enayati Medical City este primul Oraș Medical din România, inaugurat în ianuarie 2021, care integrează elita furnizorilor de servicii medicale și care oferă cele mai bune soluții medicale posibile din România, toate sub același acoperiș.

Desfășurat pe o suprafață totală de 35 000 de mp, Enayati Medical City cuprinde cel mai performant spital de boli interne și recuperare, cea mai modernă bază de recuperare medicală, spital integrat de oncologie, centru rezidențial de lux pentru persoane vârstnice și cea mai mare policlinică cu peste 60 de cabinete.

Enayati Medical City a adunat sub același acoperiș furnizorii medicali de top, cu scopul de a crește împreună nivelul serviciilor medicale din România, devenind un proiect unicat la nivel european, prin punerea la un loc a tuturor capacităţilor medicale şi de infrastructură.

Publicat 21 Iun. 2024 Reactualizat 28 Iun. 2024 Expiră 21 Iul. 2024