Gratis

Specialist recrutare

DAXXA PROFESSIONALS S.R.L.
2 poziții

Candidatul Ideal

În organizația noastră, poziția de Specialist recrutare presupune o fire energică, proactivă și extrovertită, capabilă să promoveze valorile noastre și să atragă pe cei cu valori comune.

De asemenea mai sunt necesare:
  • Diplomă de licență, preferabil într-un domeniu umanist
  • Experiență de minim un an de recrutare pentru mediul industrial
  • Cunoașterea legislației muncii și a cadrului legislativ conex
  • Abilități de utilizare a pachetelor de programe de productivitate (MS Office)
  • Capacitatea de a lucra în paralel pe mai multe proiecte de recrutare și cu termene foarte scurte
  • Excelente abilități de comunicare interpersonală și lucru în echipă
  • Comunicare fluentă în limba Engleză, atât verbal cât și în scris

Descrierea jobului

Ca și Specialist recrutare vei fi responsabil de procesul de recrutare și selecție, de la promovarea pozițiilor vacante până la ︁︀​︂︃︃​︁︂︁​︆︄inducția noilor colegi.

Printre atribuțiile zilnice sunt incluse:
  • Crearea și gestionarea unui portofoliu de specialiști în industriile alocate
  • Promovarea pozițiilor vacante în Social media și pe site-urile specializate
  • Găsirea și atragerea celor mai buni candidați
  • Îndeplinirea formalităților administrative cerute de procesul de selecție
  • Menținerea unei baze de date corectă și completă cu candidații selectați
  • Întocmirea de rapoarte de activitate
  • Menținerea la zi cu informațiile și tendințele din piața muncii
Din această poziție vei beneficia nu numai de un pachet salarial competitiv ci și de un mediu de muncă plăcut unde contribuția fiecăruia este apreciată și recunoscută.

Daxxa Professionals SRL este un agent de munca temporartă cu focus pe instalații industriale, industria navală și petrochimie.
Dezvoltarea continuă din ultimii ani, atât pe proiecte în țară cât și în afara acesteia, face necesară mărirea continuă a echipelor noastre de specialiști. Pentru a-i găsi pe cei mai buni dintre aceștia, prima dată avem nevoie de mărirea echipei noastre de recrutori. Dacă ești interesat/ă să ocupi unul dintre locurile de Specialist Recrutare, pe care le avem disponibile la Iași, alăturându-te astfel unei echipe plină de energie și entuziasm, te invităm să ne trimiți un CV actualizat precum și o Scrisoare de intenție care să evidențieze experiența ta relevantă în acest domeniu și nivelul de motivație.
Publicat 27 Aug. 2024 Reactualizat 10 Sept. 2024 Expiră 26 Sept. 2024