Gratis

SPECIALIST RAPORTARE

E.ON Asist Complet

Descrierea jobului

Candidatul ideal

- Studii superioare finalizate.

- Experienţă practică necesară: Minim 3 ani în domeniu similar.

- Cunoştinte de legislaţie: Legislaţie specifică ︁︀​︂︃︃​︈︁​︁︉︂raporturilor juridice a prestărilor de servicii;

- Cunoașterea limbii engleze.

- Deprinderi utilizare MS Office (Word, Excel, PowerPoint, Acces, Outlook).

Altele:

  • Capacitate de lucru cu baze de date; cunoștinte excel, nivel avansat;
  • Capacitate de a consolida, analiza, interpreta şi prezenta raportări şi/sau previziuni;
  • Capacitate de planificare, organizare și prioritizare;
  • Capacităţi creative şi conceptuale;
  • Atenție distributivă; Capacitate de implicare în mai multe proiec-te în același timp;
  • Experienţă în activitatea de operare date în sistem informatic;
  • Abilități de comunicare verbală și scrisă, precum și in-terelaționare;
  • Capacitate de lucru sub stres și respectarea dead-line-urilor;
  • Seriozitate și responsabilitate;
  • Orientare spre activitate/ motivare.

E.ON Asist Complet SA, cu sediul social în Târgu Mureş, strada Gheorghe Doja, nr 64-68, Cladirea Multinvest, etaj 3, jud. Mureş, România, în calitate de operator de date cu caracter personal, prelucrează datele dumneavoastră cu caracter personal (definite de Regulamentul general privind protectia datelor nr. 2016/679 - „GDPR"), în scopul recrutării (stabilirii unei relații de muncă). Transmiterea oricăror date cu caracter personal cu privire la inițierea unei relații de muncă și/sau oricăror scopuri aflate în interesul dvs. reprezintă acordul dumneavoastră pentru prelucrarea datelor cu caracter personal de către E.ON Asist Complet.Pentru detalii suplimentare cu privire prelucrarea datelor cu caracter personal de către E.ON Asist Complet vă rugăm accesați: https://www.eon.ro/protectia-datelor.

  • Observarea, recepţionarea şi obţinerea din surse diverse a informaţiilor
    necesare – în principal datele preluate de la Administratorii de Date;
  • Colaborează direct cu administratorii de date și se asigură de recepționarea
    în timp util a datelor și informațiilor necesare în vederea elaborării și
    transmiterii către managementul companiei a rapoartelor periodice
    (lunare, trimestriale, semestriale şi anuale);
  • Elaborează rapoarte și analize specifice de activitate (vânzări și execuții
    operaționale) în urma utilizării datelor extrase din aplicațiile informatice
    folosite – (WFM, NETGAS, CRM.EON și /sau alte aplicații
  • Elaborează rapoarte ad ad-hoc solicitate de către Șeful Direct, Directorul de
    Divizie și/sau managementul companiei;
  • Dezvoltă instrumente de monitorizare și raportare a performanței, de
    planificare și analiză privind vânzările și/sau execuțiile operaționale
    realizate, pe categorii de personal și produse;
  • Administrarea și asigurarea corectitudinii înregistrărilor din cadrul
    centralizatorului/ centralizatoarelor de raportare înaintate către Șeful
    Direct, Directorul de Divizie și/sau managementul companiei;
  • Realizează în colaborare cu managerul tehnic de produs și superiorul direct
    analize privind vânzările și execuțiile operaționale realizate pe produse
    (inclusiv ratele de conversie a clienților noi și a retenției clienților din
    portofoliul de clienți existenți);
  • Solicită și propune modificări în cadrul sistemelor informatice, sursa pentru
    întocmirea rapoartelor și analiză înaintate către managementul companiei;
  • Analizează și propune actualizări/caracteristici noi ale aplicațiilor
    informatice, necesare în vederea îmbunătățirii calității rapoartelor și
    analizelor realizate și în vederea reducerii timpilor de reacție/a transmiterii
    acestora in timp util către Șeful Direct, Directorul de Divizie și/sau
    managementul companiei;
  • Participă la proiectele companiei la care este nominalizat/ă;
  • Participă la sesiunile de diseminare a celor mai bune practici în cadrul
    structurii și între structurile desemnate de fiecare dată când este solicitat/ă;
  • Propune măsuri pentru îmbunătățirea proceselor desfășurate în cadrul
    companiei aferente ariei de activitate;
  • Întocmeşte proceduri şi instrucţiuni de lucru privind sfera de activitate;
  • Relaționarea cu colegii, clienții și/ sau furnizorii de studii de piață, pentru
    culegerea de informații despre produse/servicii EAST/EON, evolutia pietei
    si nivelul de satisfacție etc.;
  • Participă la implementarea strategiei companiei;
  • Răspunde de evidența și arhivarea documentelor, în conformitate cu
    reglementările în vigoare şi pentru confidenţialitatea informatiilor;
  • Răspunde de administrarea patrimoniului (proceselor de lucru, a
    rapoartelor și analizelor realizate), în activitatea pe care o desfăşoară;
  • Răspunde de încadrarea în indicatorii de performanță, în activitatea pe care
    o desfășoară;
  • Răspunde de realizarea obiectului de activitate, cu respectarea legislației în
    vigoare, asigurarea confidențialității, în condiții de calitate și la termenele
    stabilite.

Ce îţi oferim noi

  • Îți oferim mai mult decât un salariu: Primești cadouri cu ocazia evenimentelor importante din viața ta precum căsătoria, 1 iunie iar lista continuă. Dacă locuiești prea departe de sediu, te ajutăm cu decontarea transportului.
  • Plătești ușor cu tichetele de masă: Ai tichetele încărcate pe un card de masă cu care poți să plătești contactless.
  • Lucrezi cu plăcere, sănătos și în siguranță: Dacă îți schimbi ochelarii de vedere, noi acoperim o parte din valoarea lor. Poți lucra și de acasă, dacă aria în care activezi îți permite acest lucru. Unii dintre noi lucrăm și pe teren, dar în siguranță.
  • Ești plătit dublu ca să mergi în vacanță: Da, ai citit bine. Ai o primă de vacanță! În plus, ai parte de mai multe zile libere decât angajații altor companii. După ce te întorci din concediu, noi îți decontăm o parte din valoarea serviciilor turistice.
  • Punem accent pe dezvoltare: Te dezvolți în continuare, alături de noi, prin sesiuni de workshop-uri, training-uri și certificări noi.

Te-am făcut curios? Intră aici pentru a vedea mediul nostru de lucru.

E.ON se angajează să asigure egalitatea de șanse și promovează în mod activ diversitatea, egalitatea și flexibilitatea.

E.ON Asist Complet S.A. este o companie a grupului E.ON ROMANIA. Principalul obiect de activitate al companiei este de a oferi cele mai bune servicii energetice și de întreținere - revizii și verificări ale instalațiilor interioare de gaz, verificări tehnice periodice ale centralei termice, montaj centrale termice si sisteme de aer conditionat.

Publicat 21 Aug. 2024 Reactualizat 21 Aug. 2024 Expiră 20 Sept. 2024