Gratis

Specialist planificare productie

DIANA SRL

Candidatul Ideal

Ești pasionat de industria alimentară și ai abilități în planificare, organizare și asigurarea bunei desfășurări a proceselor? Dacă da, te ️︉︀︂︃︈️︌​︂︆︄︄​︁︁︎︌​︈︂︇︍​︈︆︅️︊︄︈︌︊︎︂︎invităm să te alături echipei noastre dinamice! Compania DIANA este în căutarea unui Specialist planificare producție, care să contribuie la menținerea celor mai înalte standarde de calitate și eficiență în producția noastră alimentară.

Cerințe:
  • Cunoștințe tehnice de producție în industria alimentară constituie un avantaj;
  • Experiență în producția alimentară, supply chain, planificare/programare producție,poate fi un avantaj;
  • Abilități de lucru în MS Office și MS Excel (nivel mediu spre avansat).
  • Abilități de planificare, organizare, comunicare și negociere.
  • Capacitate demonstrată de a respecta termene strânse și de a adapta rapid planurile de producție la schimbările pieței și cerințele clienților.
  • Competențe în gândire analitică, analiză și rezolvare a problemelor.
  • Capacitate de a lucra eficient într-un mediu dinamic, gestionând multiple proiecte și priorități simultan.

Descrierea jobului

  • Elaborarea planului de producție pe baza forecast-ului și a comenzilor primite;
  • Monitorizarea stocurilor de materii prime și ︁︀​︂︃︃​︁︂︇​︁︂︈comunicarea necesarului ︁︀​︈︈​︈︈​︁︉︂de aprovizionat către departamentul Achiziții;
  • Implementarea, ajustarea și monitorizarea planului de producție;
  • Coordonarea și optimizarea activităților zilnice pentru maximizarea eficienței și minimizarea pierderilor;
  • Identificarea și analiza deviațiilor față de planurile de producție și implementarea măsurilor corective necesare;
  • Confirmarea comenzilor către departamentul Vânzări în funcție de capacitățile de producție și resursele disponibile;
  • Monitorizarea nivelului stocurilor de materii prime și produse finite;
  • Comunicarea constantă cu departamentele Vânzări, Logistică, Calitate, R&D, Achiziții și Producție pentru ajustări de forecast, tendințe din piață și alte acțiuni necesare;
  • Asigurarea respectării termenelor de livrare a comenzilor;
  • Identificarea și implementarea soluțiilor pentru reducerea costurilor;
  • Colectarea și analizarea datelor din producție pentru generarea diverselor rapoarte;
  • Raportarea zilnică către superiorul ierarhic a stadiului planului de producție și gradul de realizare a indicatorilor de performanță.
Alăturați-vă echipei DIANA și fiți parte dintr-o companie care se angajează să ofere:
  • Un mediu de lucru stimulant și dinamic, în care veți avea oportunități ample de creștere și dezvoltare profesională;
  • Cultură organizațională orientată spre echipă, unde fiecare membru este apreciat și încurajat să-și aducă contribuția;
  • Pachet salarial competitiv și beneficii atractive precum bonus lunar si anual;
  • Tichete de masă 25 lei/zi lucratoare;
  • Asigurare medicală privată;
  • Posibilitatea de a servi masa calda la cantina companiei cu mâncare gătită zilnic de bucătării noștri;
  • Bonus pentru performanță în raport cu KPI stabiliți;
  • Cadouri / bonusuri de Paște și Craciun sau zilele aniversare ale companiei;
  • Decontarea cheltuielilor de transport pană la locul de muncă.Aceste beneficii reflectă angajamentul nostru față de bunăstarea și succesul profesional al angajaților noștri, oferindu-le un mediu de lucru plin de oportunități și susținere.

Ne-am înființat în 1991 având ca principal obiect de activitate comercializarea produselor alimentare și nealimentare prin magazinul propriu din Râmnicu Vâlcea. De-a lungul timpului, ne-am extins lanțul de magazine. În prezent funcționează 80 de magazine DIANA, organizate în spații comerciale moderne, situate în fiecare zonă importantă a orașului Râmnicu Vâlcea, precum și în județele Olt, Dolj, Gorj, Argeș, Dâmbovița. În anul 1997, am investit în prima unitate proprie de producție pentru carne și produse din carne. Unitatea fiind utilată cu tehnologie de ultimă oră și bucurându-ne de o logistică performantă, am devenit în scurt timp unul dintre cei mai activi producători din industria cărnii din județul Vâlcea.

Publicat 26 Aug. 2024 Reactualizat 26 Aug. 2024 Expiră 25 Sept. 2024