Gratis

Specialist monitorizare date

EPLUS SMART ENERGY

Candidatul Ideal

  • Experienţă: minim 1 an pe o funcţie similară
  • Studii superioare
  • Cunostinte avansate de informatică (limbaje de programare) si administrare baze de date (SQL)
  • Abilități de operare PC, MS Office
  • Bune aptitudini de organizare și gestionare a timpului de lucru
  • Bune abilități de comunicare și inter relaționare
  • Seriozitate/responsabilitate, loialitate, hotărâre, adaptabilitate, autocontrol, atitudine pozitivă, spirit de observație, răbdare, viteză de reacție, capacitate de orientare în spațiu, capacitate de comunicare etc.
  • Gandire analitica, logica si proactiva
  • Limba Engleza: nivel mediu
  • Permis de conducere cat. B

Descrierea jobului

  • Administrarea aplicatiilor informatice utilizate (BO si FO)
  • Managementul dezvoltarilor in aplicatiile utilizate: crearea documentatiei, colaborarea cu partenerii externi, teste ︁︀​︂︃︃​︁︂︁​︆︄interne si integrate, training utilizatori, Go-Live si suport dupa Go-Live
  • Verificarea corectitudinii datelor din sistemele informatice utilizate
  • Monitorizarea transferurilor de date intre aplicatiile informatice
  • Monitorizarea activitatii operationale
  • Crearea, intretinerea, actualizarea si transmiterea machetelor si raportarilor specifice activitatiilor interne si operationale
  • Suport procedural si tehnic pentru activitatea operationala
  • Intocmirea si furnizarea documentelor de facturare

Pachet salarial si alte beneficii:
  • Salariu atractiv și bonusuri pentru performanţă
  • Tichete de masă
  • Tichete cadou de sărbători (Paste, 8 Martie, Craciun, Ziua Copilului)
  • Prima zi de nastere
  • Decontare parțială a cheltuielilor de concediu
  • Instruire continuă
  • Reale oportunități de promovare

Eplus Smart Energy este o companie privată cu peste 530 de angajați, ce activează în domeniul industriei de energie. Compania oferă servicii de monitorizare, prelucrare și colectare date din teren, control, verificare a calității și conformității activităților de citiri contoare de gaz și contoare electrice, implementare contorizare inteligentă, verificare metrologică a contoarelor și administrare grupuri de masură.

Din anul 2018 compania și-a dezvoltat portofoliul de activități prin preluarea serviciilor de citire contoare de energie electrică și gaze pentru un distribuitor important din zona Transilvania și Moldova. În plus, compania oferă suport de specialitate printr-un centru modern tip call center care asigură operarea și prelucrarea datelor colectate din teren din activitatea de citire, centru deservit de peste 30 de analiști si operatori. Centrul asigură suport pentru monitorizarea activităților operaționale din teren, analiza datelor și raportarea zilnică, suport pentru personalul executant, administrarea și dezvoltarea aplicațiilor informatice de tip WFM utilizate și suport pentru utilizarea aplicațiilor.

Scopul nostru este să dezvoltăm și să oferim servicii și soluții energetice inovatoare la cele mai înalte standarde profesionale și care contribuie direct la evoluția sustenabilă și echilibrată a activității clienților noștri și a comunităților în care suntem prezenți.
Publicat 22 Oct. 2024 Reactualizat 22 Oct. 2024 Expiră 21 Nov. 2024