Gratis

Specialist IT Constanta

TRITON S.R.L.

Candidatul Ideal

Căutăm Specialist IT (hardware) care, împreună cu echipa, să participe la întreținerea și dezvoltarea retelei interne, a parcului de echipamente IT&C precum si la automatizarea activitatii anumitor departamente din cadrul Companiei. Dacă decizi să ni te alături, vei lucra îndeaproape cu o echipă profesionistă și prietenoasă, dar vei colabora și cu alte departamente pentru a asigura desfășurarea în condiții optime a activității din sediul central din Constanța și pentru punctele de lucru din țară.

Ești candidatul ideal dacă:
  • Ai urmat cursurile unei facultăți în domeniul IT;
  • Unul dintre obiectivele tale este acela de a te dezvolta permanent atât profesional cât și personal;
  • Deții cunoștințe cu privire la:
    • Instalare si configurare sistem de operare Windows;
    • Instalare și utilizare alte aplicații uzuale (pachetul Microsoft Office, Adobe Reader, AnyDesk, BitDefender, etc);
    • Întreținere și depanare hardware a diverselor echipamente IT&C (calculatoare, periferice, echipamente aferente rețelei, telefoane mobile, cititoare de coduri de bare, etc.);
    • Cunoștințe medii de rețelistică;
  • Ești dispus la deplasări la filialele Triton din țară;
  • Ai experiență în domeniu (constituie un avantaj);
  • Deții permis de conducere categoria B (constituie un avantaj).

Descrierea jobului

Responsabilități:
  • Instalarea/configurarea sistemelor de operare și a altor aplicații pe stațiile de lucru în cadrul companiei;
  • Verificarea periodică și ︁︀​︂︃︃​︉︆​︆︄menținerea bunei funcționări a stațiilor de lucru și a altor echipamente periferice;
  • Instalarea de aplicații necesare și configurarea acestora pe tablete/telefoane mobile;
  • Acordarea de asistență utilizatorilor in utilizarea aplicațiilor (remote, telefonic, fizic);
  • Cablări sedii noi și realizarea infrastructurii de rețea (setare și montare echipamente de rețea);
  • Verificarea periodică și menținerea bunei funcționări a stațiilor de lucru;
Ce oferim:
  • Salariul și primele ocazionale se regăsesc în contractul individual de muncă și sunt impozitate conform legii;
  • Lucrul într-un mediu dinamic (ne dezvoltăm accelerat);
  • Prime de sărbători;
  • Produse comercializate de companie la prețuri speciale;
  • Posibilitatea construirii unei cariere în compania Triton.

Dacă vrei să faci parte dintr-o echipă de profesioniști care nu oferă doar produse și servicii, ci soluții complete, așteptăm să ne treci pragul și să ne cunoaștem mai bine!
Vino să ne cunoști și să devenim împreună și mai buni!

Publicat 25 Iun. 2024 Reactualizat 25 Iun. 2024 Expiră 25 Iul. 2024