Gratis

Specialist in domeniul calitatii

SC FAIST ROMANIA SRL

Candidatul Ideal

- Diplomă de licență în domeniul tehnic – de preferat;
- Experiență de lucru anterioară cu următoarele instrumente de calitate și inginerie: PPAP, MSA, FMEA, Control Plan, 8D, RCA, CA/PA, GR&R, Pareto, SPC;
- Experienta relevanta minim 1 an in activitate;
- Cunostinte practice de utilizare a dispozitivelor de masurare si monitorizare;
- Cunostinte de desen tehnic industrial (citire desene, dimensiuni geometrice/tolerante);
- Abilități solide de comunicare și negociere;
- Limba engleza nivel avansat – obligatoriu, abilitatea fiind dovedita si in cadrul interviului;
- Cunostinte medii Microsoft Excel;
- Constituie avantaj cunostinte Minitab.

Descrierea jobului

- Coordoneaza activitatea de investigare a reclamatiilor receptionate de la client: receptia lor, analiza cu ajutorul instrumentelor specifice (8D, analiza ︁︀​︂︃︃​︇︅​︀cauzei radacina, 5 Why etc.), propune si implementeaza actiuni corective si preventive;
- Raspunde prompt sesizarilor sau solicitarilor clientilor si gestioneaza cerintele specifice emise de catre acestia;
- Intocmeste/pregateste documentatia PPAP pentru modificari aduse reperelor deja in productie sau pentru repere ce urmeaza a intra in productie de serie;
- Detine cunostine necesare PPAP: MSA/GR&R, FMEA, Control Plan, Process Flow Diagram;
- Urmareaste costurile de non-calitate: gestionarea si negocierea acestora;
- Raspunde solicitarilor de calitate ale clientilor: prezentari, meeting-uri periodice cu acestia (inclusiv deplasare la locatia clientului daca este necesar);
- Intocmeste instructiunile de control pentru produse finite si semifinite si se asigura ca acestea sunt respectate;
- Participa la imbunatatirea indicatorilor operationali (rebut intern, retus, reclamatii, defecte nedetectate) prin aplicarea instrumentelor specifice;
- Verifica prezenta documentatiei de referinta la posturile de lucru si de control: instructiuni / standarde de lucru;
- Ofera solutii pentru rezolvarea problemelor de calitate;

Faist Romania este specializată în dezvoltarea și fabricarea servomotoarelor, supapelor, componentelor și ansamblurilor pentru turbocompresoare, dispozitive de control al emisiilor, precum și componente și ansambluri de înaltă calitate brevetate sau licențiate pentru piețele auto și industriale.

Publicat 17 Iun. 2024 Reactualizat 17 Iun. 2024 Expiră 17 Iul. 2024