Gratis

Specialist in Comunicare si Relatii Publice

FUNDATIA ,,COMPETENTI, CORECTI SI UTILI - CCU,,

Candidatul Ideal

Fundația Competenți,Corecți și Utili caută un Specialist în Comunicare și Relații Publice care să fie pasionat de dezvoltare personală și care poate organiza si lucra independent .

Descrierea jobului

Sarcini :

Gestionează apeluri telefonice, emailuri și comunicări pe social media.
Identifică unități școlare pentru proiectul Digitalizarea Școlilor în ︁︀​︂︃︃​︈︃​︁︃︀mediul rural
Contactează reprezentanții școlilor pentru propunerea de a intra în proiect.
Obtine materiale pentru pagina școlii (descrierea cazului școlii și poze sugestive).
Menține comunicarea cu reprezentanții școlilor privind contractele de sponsorizare, trimiterea echipamentelor și confirmarea primirii acestora.
Postează pe Facebook comunicări privind dovada primirii echipamentelor de către școli.
Urmărește indeplinirea contractelor de sponsorizare
Gestionează înscrierile la evenimente, creează link-uri de Zoom, trimite SMS-uri cu datele de conectare la evenimente prin aplicatia ROBOSMS
Moderează evenimentele și colectează feedback-uri, pe care le va transmite trainerilor.
Face postări pe social media cu diverse ocazii.
Realizează rapoarte lunar/anual cu activitățile Fundației CCU.
Scrie articole pe blog cu teme de interes pentru comunitate.
Dezvolta proiecte noi care să atragă finanțare pentru fundație.
Redactează și trimite cereri de sponsorizare.

Cerințe :

Studii superioare în domeniul Comunicare, Relații Publice sau echivalent.
Experiență într-un ONG ( constituie avantaj )
Experiență în dezvoltarea de proiecte și scrierea de cereri de sponsorizare.
Abilități excelente de comunicare scrisă și orală.
Capacitate de organizare.
Atenție la detalii și abilitatea de a gestiona mai multe sarcini simultan.
Cunoștințe avansate de utilizare a platformelor de social media.
Experiență în gestionarea evenimentelor și utilizarea instrumentelor de comunicare online (ex: Zoom).

Venitul net lunar este intre 6000-7000 lei (salariu, tichete se masa, bonusuri, etc)
Publicat 17 Iun. 2024 Reactualizat 26 Iun. 2024 Expiră 7 Iul. 2024