Gratis

Specialist Financiar @ Meron

MERON
2 poziții

Candidatul Ideal

Cautam Specialist financiar in Cluj-Napoca pentru a prelua responsabilitatea situatilor financiare a companiei prin gestionarea operatiunilor financiar - contabile. Ne dorim o persoana familiarizata cu cifre, audituri, facturi si bugete. Candidatul ideal arata interes in gestionarea activitatilor financiare, evidenta bancara, conturile de plata si conturile de incasare.
De asemenea, sunt necesare abilitati excelente de organizare si gestionare a sarcinilor cu termene limita stranse.
In cele din urma, responsabilitatea gestionarii zilnice a tranzactiilor si procedurilor financiare.

Cerinte:
  • Experienta profesionala dovedita in calitate de specialist financiar sau o pozitie similara (cel putin 1 an);
  • Cunostinte solide de proceduri financiare si contabile;
  • Experienta in utilizarea de software financiar;
  • Abilitati avansate in MS Excel;
  • Cunostinte de reglementari financiare;
  • Excelente abilitati analitice si numerice;
  • Abilitati puternice de gestionare a timpului;
  • Etica puternica, cu capacitatea de a gestiona date confidentiale.

Descrierea jobului

Responsabilitati:
  • Inregistrarea precise pentru toate tranzactiile zilnice;
  • Procesarea facturile;
  • Inregistrarea conturilor de plata si conturile de incasare;
  • Actualizarea sistemelelor ︁︀​︂︃︃​︇︁​︆︄interne cu date financiare;
  • Pregatirea rapoartelor financiare lunare, trimestriale si anuale;
  • Participarea la auditurile financiare;
  • Monitorizarea depozitelor si platilor bancare;
  • Pregatirea bugetului;
  • Revizuirea si implementarea politiciilor financiare.

Beneficii oferite: Salarizare atractiva 800 EU Net

Meron este cel mai mare lant de coffee shop-uri de specialitate din Romania. Povestea noastra a inceput in 2015 cand am deschis prima locatie in Cluj-Napoca. In prezent, avem peste 20 de locatii deschise, si planificam sa ne extindem la nivel international. Inca de atunci, ne-am dedicat intreaga energie pentru a praji si a prepara cafea pentru oameni din intreaga lume. Misiunea noastra este sa promovam cafeaua de specialitate: prajim cafea, bem cafea, invatam despre cafea si impartasim cunostintele despre cafea. Suntem dedicati intregului proces de preparare a cafelei de specialitate, monitorizand parcursul acesteia de la fermier si pana la livrarea produsului final catre oaspetii care ne trec pragul.
Publicat 12 Sept. 2024 Reactualizat 12 Sept. 2024 Expiră 12 Oct. 2024