Gratis

Specialist Daune Auto

WLC EXPERT SERVICES SRL

Candidatul Ideal

  • Experiență de minim 4 ani în gestionarea dosarelor de daune auto și relațiile cu asigurătorii. Aceasta este o cerință esențială pentru a asigura o performanță optimă în rolul propus.
  • Cunoștințe solide în utilizarea programului Audatex.
  • Abilități excelente de comunicare și negociere.
  • Capacitatea de a lucra independent și de a respecta termenele limită.
  • Atenție la detalii și abilitatea de a gestiona mai multe sarcini simultan.
  • Cunoștințe solide privind procesele de despăgubire, relațiile cu asigurătorii și gestionarea dosarelor pentru mașini la schimb.

Descrierea jobului

Responsabilități principale:
  • Gestionarea și întocmirea dosarelor de despăgubire în urma accidentelor auto.
  • Depunerea și urmărirea dosarelor de despăgubire la ︁︀​︂︃︃​︇︉​︆︄asigurători.
  • Calculația și întocmirea dosarelor pentru mașinile de schimb oferite clienților pe durata reparației vehiculelor.
  • Comunicarea eficientă cu asigurătorii și clienții pentru soluționarea rapidă și eficientă a dosarelor.
  • Utilizarea programului Audatex pentru estimarea și evaluarea daunelor auto.
  • Asigurarea conformității dosarelor cu normele și reglementările în vigoare.
Ce oferim:
  • Pachet salarial atractiv, în funcție de experiență și performanță.
  • Mediu de lucru dinamic și profesionist.
  • Oportunități de dezvoltare și avansare în cadrul companiei.
  • Stabilitate pe termen lung într-o companie cu reputație solidă.

NordAuto Service Auto este un service auto de top situat la intrarea în Otopeni, recunoscut pentru eficiența și profesionalismul cu care ne tratăm clienții. Suntem într-o continuă expansiune și căutăm un Specialist Daune Auto talentat și experimentat care să se alăture echipei noastre dinamice.
Publicat 20 Aug. 2024 Reactualizat 10 Sept. 2024 Expiră 19 Sept. 2024