Gratis

Specialist controlling & contractare

Genesis FM SRL

Candidatul Ideal

Cerințe de calificare și competențe:

Studii: Diplomă de licență sau master în Finanțe, Contabilitate, Economie sau alte domenii conexe/drept comercial.
Experiență: 3-5 ani experiență relevantă in urmarirea proiectelor de constructii din punct de vedere al prevederilor contractuale, relatii subcontractori, costurilor, bugetelor, etc;
Cunoștințe: Înțelegere a principalelor clauze contractuale, a principiilor contabile, a rapoartelor financiare și a proceselor de bugetare/achizitii;
Abilități analitice: Capacitatea de a interpreta date complexe și de a identifica tendințe, riscuri și oportunități.
Competențe IT: Excel nivel mediu spre avansat (inclusiv funcții complexe, pivoti etc), cunoștințe despre software de tip ERP.
Atenție la detalii: Precizie și acuratețe în gestionarea datelor și a rapoartelor financiare.
Abilități de comunicare: Capacitatea de a prezenta clar și eficient concluzii și recomandări către echipa de management.
Abrilități interpesonale: Capacitatea de a colabora eficient cu diverse echipe și departamente.
Limbă: Cunoașterea limbii engleze la nivel avansat (scris și vorbit) este necesară; alte limbi constituie un avantaj.
Orientare către rezultat: Capacitate de a lucra sub presiune și de a respecta termenele limită stricte.

Descrierea jobului

  • Vei avea un rol important in cadrul departamentului controlling in verificarea corectitudinii documentatiei si implementarii proiectelor de constructii, fit-out ︁︀​︂︃︃​︁︂︇​︁︂︈si/sau a serviciilor de FM.
  • Receptionarea si verificarea ofertelor de la subcontractori, comparativ cu ofertele finale aferente proiectului de la coordonatorul departamentului de Project Management si urmarirea implementarii si executiei bugetare;
  • Verificarea alocarii anterioare de la acceasi antreprenori;
  • Verificarea conditiilor de plata din toate contractele care sunt in curs de incheiere cu un tert si semnalarea eventualelor neconcordante cu politicile de plata ale Grupului;
  • Urmarirea respectarii conditiilor contractuale de catre departamentul de Project Management si de catre terti;
  • Intocmirea fisei de proiect care contine detalii incepand cu solicitarea initiala a unui Client, pana la implementarea si finalizarea proiectului ( bugete complete, cereri de lucrari suplimentare, lucrari neprevazute, contracte si acte aditionale, costuri suportate de catre Client, costuri suportate de catre Proprietar, detalii despre facturi emise si facturi incasate, respectare termene de executie si termene de plata);
  • Urmarirea facturarii catre chiriasi a lucrarilor contractate de catre acestia la momentul preluarii spatiului;
  • Urmarirea situatiei garantiilor de buna executie;
  • Verificarea alocarii corecte a facturilor si a costurilor.
  • Descrierea companiei

    Genesis Property reprezinta un grup de firme 100%romanesc, renumit in piata dezvoltarii imobiliare, cu o experiență de peste 20 ani in plan local, care a dezvoltat și deține două dintre cele mai mari parcuri de birouri clasa A din București: West Gate Business (bld.Preciziei) și Novo Park (Pipera). Genesis Property este, de asemenea, dezvoltatorul si administratorul primului campus privat studențesc din România, West Gate Studios, care cuprinde 925 de garsoniere și apartamente destinate închirierii, a unor spatii de cazare de 4 stele – Studio One Accommodation Suites și a primei piscine exterioare (înconjurată de o pistă de alergare și rollerblading), prima piscina amplasată în cadrul unui parc de birouri din România – Crazy Pool.

    Publicat 9 Oct. 2024 Reactualizat 23 Oct. 2024 Expiră 8 Nov. 2024