Gratis

Specialist avize si autorizatii in domeniul constructiilor

Aduro S.R.L.

Candidatul Ideal

  • Studii superioare finalizate;
  • Experienta pe un post similar in domeniul constructiilor - minim 1 an;
  • Cunostinte de Excel- nivel avansat;
  • Cunostinte de limba engleza - nivel mediu;
  • Cunoasterea normativelor tehnice si a legislatiei specifice in vigoare - in domeniul constructiilor (Legea 292/2018, Ordinul 828/2019, Legea 50/1991);
  • Persoana dinamica si flexibila, orientata catre obtinerea de rezultate;
  • Spirit dezvoltat de lucru in echipa;
  • Aptitudini organizatorice, analitice, de sinteza si raportare;
  • Abilitati foarte bune de comunicare.

Descrierea jobului

Responsabilitati
  • Responsabil de menținerea unor relații permanente cu institutiile publice in vederea obținerii în timp optim a tuturor avizelor, ︁︀​︂︃︃​︈︁​︁︉︂acordurilor si autorizațiilor necesare;
  • Pregateste dosarele pentru obţinerea autorizatiilor/avizelor/acordurilor de constructie/demolare si pentru obținerea atestatelor companiei în functie de necesitatea proiectelor;
  • Mentine legatura cu colaboratorii companiei in vederea obtinerii documentatiilor necesare pentru obtinerea avizelor de constructie;
  • Primeşte, verifica şi inregistreaza cererile şi documentaţiile pentru toate procedurile de reglementare in ceea ce priveste proiectele de amplasare, construcţie şi amenajare a obiectivelor si activitatilor;
  • Repartizeaza documentaţiile catre structurile de specialitate;
  • Raspunde de managementul informaţiilor privind documentele de reglementare pe care le gestioneaza si asigura eliberarea acestora in termenele stabilite de legislaţia in vigoare;
  • Asigura transmiterea documentelor intocmite in termenele stabilite de companie pentru obtinerea autorizatiilor/atestatelor;
  • Mentine legatura cu institutiile abilitate in vederea asigurarii unei comunicari eficiente cu acestea pentru obtinerea documntelor necesare eliberarii avizelor/atestatelor;
  • Intocmeste memorii conform datelor obtinute de la proiectanti;
  • Atestari societate: ANRE, ISU, PR, STE, AFER.

Oferta
  • Pachet salarial motivant;
  • Lucrul in cadrul unei echipe tinere si in plina dezvoltare;
  • Posibilitatea de crestere profesionala.

Înființată în 2009, ADURO IMPEX a crescut pe o piață în plină criză economică venind în sprijnul companiilor private și a instituțiilor publice pentru demararea și finalizarea lucrărilor propuse.

MISIUNEA ADURO IMPEX Realizarea de proiecte sustenabile, cu profesionalism și onestitate. Proiecte care ne fac să ne simțim mândri!

Publicat 3 Iul. 2024 Reactualizat 3 Iul. 2024 Expiră 2 Aug. 2024