Gratis

Specialist Advocacy

ORGANIZATIA UMANITARA CONCORDIA

Candidatul Ideal

Studii superioare (specializarea socio-umana reprezintă un avantaj);
Experiență în politici publice si/sau activitati de advocacy de minim 3 ani,
Experienta in servicii sociale de cel puțin 3 ani, cunoștințe despre sectorul neguvernamental din România și despre mediul de afaceri, în general;
Excelente abilități de relaționare și comunicare interpersonală;
Abilități de organizare și planificare lucru independent și în echipă;
Atenție la detalii și capacitatea de a stabili obiective clare și de a le atinge;
Excelente abilități de comunicare (verbală, în scris, prezentare);
Cunoștințe operare PC: nivel avansat Microsoft Office - Excel, Word, PowerPoint; Outlook;
Fluență în limbile engleză și română (scris și vorbit).

Descrierea jobului

Implementează și monitorizează activități conforme cu strategia de advocacy a organizației;
Dezvoltă, monitorizează și evaluează planurile de acțiune pe advocacy ︁︀​︂︃︃​︉︉​︁︂︈pentru activitățile agreate împreună cu Directorul Executiv, in conformitate cu planificarea strategică la nivel internațional și național și în directă legatură cu nevoile punctuale și specifice desprinse din proiectele organizației;
Monitorizează legislația din domeniul serviciilor sociale, economiei sociale, formării profesionale, educației și finanțării publice și semnalează conducerii schimbările, oportunitățile, riscurile, posibilele efecte asupra organizației;
Facilitează creșterea gradului de acces la servicii sociale, medicale și educaționale al beneficiarilor organizatiei;
Facilitează creșterea gradului de finanțare publică a organizației și a serviciilor sociale a organizației;
Reprezintă organizația în grupuri de lucru la nivel de instituții ale statului la nivel național și internațional conform cu direcțiile strategice ale organizatiei
Consolidează, păstrează și dezvoltă relații institutionale cu companii și diferite organizații, în vederea dezvoltării de proiecte comune;
Scrie și dezvoltă documente de poziție pe diverse subiecte din agenda publică cu privire la politicile publice din sfera educațională, socială etc;
Pregatește brief-uri și rapoarte pentru Directorul Executiv și/sau echipa de management;
Dezvoltă și cultivă relații de parteneriat cu diverse instituții publice locale, naționale și internaționale.

Beneficii:

Salariu fix;
Tichete de masă;
Al 13-lea salariu;
Asigurare medicală privată;
Bonus de Craciun si Paste;
23 zile de zile de CO;
Tort aniversar si bonus de ziua de nastere.

CONCORDIA este o organizație independentă, neguvernamentală și non-profit, cu un istoric de 30 de ani în România, care are ca misiune susținerea şi (re)integrarea socială, familială, școlară și profesională a copiilor, tinerilor și familiilor aflate în dificultate, spre o viață independentă și autonomă.

Proiectele noastre se derulează în București, Ploiești și Ariceștii Rahtivani-Județul Prahova, Odobesti-Județul Dimbovita și se adresează unui număr de peste 2.000 de persoane anual.

Principalele servicii ale CONCORDIA asigură îndeplinirea misiunii sale: îngrijire și educație pentru copii și tineri în case de tip familial, educație vocațională și formare profesională, consiliere și orientare profesională, locuințe protejate, ateliere pentru deprinderea abilităților de viață independentă, adăpost de noapte, centru de zi pentru copii și servicii în comunitate.

Publicat 3 Iun. 2024 Reactualizat 3 Iun. 2024 Expiră 3 Iul. 2024