Gratis

Specialist administrare portofoliu si vanzare asigurari

Partener Broker din Top 3 Brokeraj Asigurari

Candidatul Ideal

Oferta asta e pentru tine!
Vino să faci parte dintr-o echipă pe care te poți baza, în care vei învăța întâi despre asigurările pentru mașini și clădiri, asigurările de răspundere profesională și asigurările medicale de călătorie, apoi vei progresa și te vei familiariza cu asigurările pentru garanții, asigurările private de sănătate și asigurările de viață ajungând la soluții de creditare, leasing și pachete turistice.

Ești persoana pe care o căutăm dacă ai:
- atitudine pozitivă, colegialitate, viteză de lucru și atenție la detalii în condiții de lucru sub termene
- abilități de comunicare, inițiativă, negociere și vânzare atât față în față si mai ales prin discuții telefonice
- corectitutine, răbdare și pasiune, cu dorință de afirmare prin implicare profesională 100% zilnic
- cunoștințe în utilizarea pachetului Microsoft Office (Word / Excel)
- liceu / facultate finalizat(ă) și experiență în muncă, păstrând încă dorința și perseverența de a învăța de la zero

Descrierea jobului

Rolul Tău Contează Pentru Noi!
Vei avea un rol dinamic și complex. Astfel, dе luni până vineri, vei:
- anunța ︁︀​︂︃︃​︇︉​︆︄clienții actuali privind scadențele, le vei calcula și transmite ofertele
- le vei adresa întrebările potrivite incat vei identifica necesitățile de protecție suplimentară și îi vei convinge pentru a realiza cross-selling și a obține recomandări
- vei primi îndrumări și vei avea inițiative pentru a găsi domeniile și categoriile de firme din țară care au nevoie de asigurări, încât folosind baza de date să-i contactezi, ofertezi și asiguri

Ce primești:
- mediu plăcut de lucru în biroul situat ultracentral, fără impunere activitate pe teren sau obligația de a vinde cunoscuților
- pregătire profesională continuă: cursurile necesare autorizării, training de inițiere și cursuri de specializare
- câstig motivant: salariu fix, tichete de masa, tichete cadou plus comision din vânzări / prime aferente concursurilor
- echilibru între viața personală și viața profesională: zile suplimentare de concediu in functie de vechime
- grijă: prima de vacanță, asigurare individuala de sănătate, zi libera la aniversare

Descrierea companiei

Te-ai convins că acest loc în echipă este pentru tine?

Alătură-te echipei ale cărei valori sunt: Stabilitate, Implicare și Dezvoltare încât de peste 12 ani ascultăm și consiliem clienții încât prin intermedierea asigurărilor de la toate companiile din România, alături de unul din cei mai importanți brokeri din tară, contribuim la creșterea protecției și ajutor în dezvoltarea și realizarea proiectelor a mii de familii și sute de societăți comerciale.

Nu mai sta pe gânduri și aplica acum!
Dacă vrei, ajută si poți trimite și o scrisoare de intenție, recomandări de la job-urile precedente.
Publicat 16 Oct. 2024 Reactualizat 16 Oct. 2024 Expiră 15 Nov. 2024