Gratis

Specialist Achizitii

TONELI HOLDING S.A.

Candidatul Ideal

Educatie
Studii universitare, de preferat profil economic;

Experienta
Minim 5 ani experienta intr-un rol similar;
Experienta intr-o companie cu activitate de productie, de preferat in FMCG;
Experienta de achizitii directe: sourcing, negociere contracte, contract management.

Abilitati
Abilitati excelente de negociere;
Foarte bune abilitati de comunicare si lucru in echipa;
Proactivitate;
Integritate si onestitate;
Implicare si orientare catre gasirea de solutii;
Capacitate de coordonare echipa.

Limbi straine: Engleza, nivel avansat; franceza/italiana reprezinta un avantaj;
Utilizare PC si experienta de lucru cu sisteme ERP.

Descrierea jobului

Contractare si monitorizare categorie servicii: asigurari, abonamente medicale, telefonie, spatiu birouri, deplasari;
Contractare si monitorizare categorie auto: reparatii, mentenanta, transport ︁︀​︂︃︃​︉︆​︆︄angajati,transport marfa;
Monitorizare contracte achizitie ambalaje, farmacie si executie operationala;
Achizitii directe materii prime: furaje, cereale categoria BIO;
Efectueaza studii si cercetari specifice, in vederea identificarii de noi oportunitati de business care au legatura cu planurile operationale si de investitii ale companiei;
Este responsabil(a) pentru coordonarea activitatilor de colectare a informatiilor interne si externe in vederea evaluarilor performantei furnizorilor;
Intocmeste rapoarte specifice.

Cu o experienta de peste 24 de ani, Toneli isi desfasoara activitatea in industria producatoare de oua de consum. Grupul detine brandul "Familia Toneli", cel mai cunoscut brand din Romania in piata oualor de consum, care de altfel a si consacrat grupul Toneli de-a lungul timpului.

Actionarii grupului, avand o vasta experienta in industria de profil (atat productie, cat si distributie de oua), acumulata de-a lungul mai multor generatii, si-au construit business-ul asumandu-si o crestere durabila printr-o dezvoltare continua si in acest demers si-au format o echipa de specialisti cu experienta si expertiza compusa din doctori veterinari, nutritionisti specializati in hrana pasarilor, experti in medicina veterinara, ingineri.

www.toneli.ro

Publicat 22 Oct. 2024 Reactualizat 24 Oct. 2024 Expiră 21 Nov. 2024