Gratis

SPECIALIST ACHIZITII

LOEDIGE MACHINE SRL

Candidatul Ideal

Specialist achizitii -cerinte:
Experienta profesionala: cunostinte in domeniul comercial/ logistica
Studii: medii/ superioare
Limbi straine: limba engleza nivel avansat, limba germana constituie un avantaj
Cunostinte excelente: MS Office

Descrierea jobului

Descrierea jobului pentru Specialist Achizitii:
1. Preia de la biroul de planificare a productiei lista materialelor si serviciilor necesare pentru ︁︀​︂︃︃​︁︂︁​︆︄executarea comenzilor de productie sau cu alta destinatie
2. Intocmeste cereri de oferta si le expediaza potentialilor furnizori,
3. Cauta permanent variante alternative furnizorilor existenti, utilizand toate mijloacele de informare,
4. Plaseaza comanda ferma la incheierea fazei de negociere cu furnizorii,
5. Identificarea celor mai bune oferte de pe piata in momentul realizarii comenzilor.
6. Asigură procesul de evaluare şi reevaluare a furnizorilor şi actualizează lista furnizorilor acceptati;
7. Negociaza cu furnizorii conditiile comerciale (preturi de achizitii, termene de plata, promotii etc.) si incheie contracte cu acestia in conditii cat mai avantajoase de calitate, pret, termene si conditii de plata, repectiv livrare;
8. Stabileste relatii optime cu furnizorii, pentru rezolvarea in timp util si in bune conditii a diferitelor situatii;
9. Gestioneaza stocurilor, anticiparea nevoilor in concordanta cu nevoile companiei;

Beneficii acordate de catre Loedige Machine:
-salarizare motivanta
-transport asigurat
-masa in sistem catering
-card servicii medicale
-bonus anual

Loedige Machine SRL este filiala Loedige Industries GmbH, Germania si activeaza in Parcul Industrial Prejmer, jud. Brasov din anul 2006.
Publicat 23 Sept. 2024 Reactualizat 23 Sept. 2024 Expiră 23 Oct. 2024