Gratis

Specialist Achizitii / Magazioner

Companie in domeniul consultantei in monitorizarea aerului
2 poziții

Candidatul Ideal

  • Absolvent/a de studii superioare (facultate tehnica sau economie, management, contabilitate etc) / Absolent/a de studii medii pentru post de Magazioner
  • Minim 1 an experienta profesionala anterioara, intr-un domeniu similar (cunostinte tehnice)
  • Persoana cu cunostinte privind corespondenta de afaceri in mediul tehnic
  • Abilitati peste medie de utilizare Word si Excel
  • Limba engleza scris si vorbit nivel avansat
  • Avantaj – Cunostinte de utilizare a programului NAVISION
  • Persoana capabila sa lucreze in echipa, echilibrata, cu atitudine pozitiva, ordonata, corecta si atenta la detalii, in acelasi timp responsabila si perseverenta
  • Exprimare fluenta si corecta gramatical (scris si vorbit) in limba romana

Descrierea jobului

  • Recunoasterea si cautarea de repere tehnice in online, pe site-uri existente in baza de date (echipamente, piese schimb si ︁︀​︂︃︃​︇︉​︆︄materiale utilizate de departamentul tehnic/service), identificare de furnizori noi
  • Realizarea de comenzi/plati online
  • Redactarea de comenzi din Navision
  • Transmiterea comenzilor, angajare in negocieri de conditii de plata/termene de livrare
  • Urmarirea comenzilor pana la livrare si inregistrarea in stoc
  • Identificarea si asigurarea de oferte optime de transport/vamuire
  • Recuperarea documentelor financiare de la furnizor
  • Receptionarea si inregistrarea marfii in stocuri
  • Arhivarea/depozitarea/eliberarea de produse din depozite
  • Realizarea stocului periodic (faptic si valoric)

Compania angajatoare desfasoara activitati care sustin dezvoltarea durabila, obiectul principal de activitate fiind consultanta si furnizarea de echipamente si servicii destinate reducerii poluarii si monitorizarii calitatii aerului.

Pachetul cuprinde pe langa salariu: sporuri lunare in functie de perfomanta, prime periodice (Paste, Craciun, pentru concediu de odihna sau evenimente personale s.a.), bonuri de masa, decontare transport/combustibil, pregatire profesionala specifica, posibilitati de avansare, stabilitate in job.
Publicat 19 Sept. 2024 Reactualizat 19 Sept. 2024 Expiră 19 Oct. 2024