Gratis

SOFER DE AUTOTURISME SI CAMIONETE

Compania Nationala Unifarm S.A.
5 poziții

Candidatul Ideal

​Cerintele privind profesia si experienta in domeniu:

Studii obligatorii: medii, profesionale sau cursuri de calificare, in raport de complexitatea si dificultatea unor atributii suplimentare repartizate;
Posesor al permisului auto categ. B
Buna cunoastere a mediului concurential de afaceri;
Experienta de minimum 2 ani pe functia de sofer, fara incidente majore
Experienta intr-o companie cu profil comercial de minimum 4 ani (experienta in domeniul pharma reprezinta un avantaj)
Cazier judiciar fara inscrisuri
Cazier auto fara antecedente

Abilitati:

Atentie distributiva
Capacitate de rezistenta la efort
Spirit de observatie, dinamism, gandire comerciala, eficienta;
Abilitati de comunicare si transmitere a informatiilor intr-un mod clar, coerent;
Abilitati de organizare;
Spirit de echipa.

Descrierea jobului

Atributiile principale ale postului:

- Stabileste relatii bune cu furnizorii si beneficiarii, pentru rezolvarea in timp util si in ︁︀​︂︃︃​︁︂︁​︆︄conditii eficiente, a tuturor problemelor ocazionate;
- Colecteaza informatii despre clienti;
- Executa transportul de produse farmaceutice exclusiv in interesul Companiei;
- Alimenteaza masina cu carburanti, lubrifianti corespunzatori;
- Mentine autovehiculul in perfecta stare de curatenie;
- Remediaza, dupa posibilitati, eventualele defectiuni ale autovehiculului; daca autovehiculul nu corespunde din punct de vedere tehnic, nu are voie sa plece in cursa;
- Se asigura ca la fiecare cursa efectuata detine foaie de parcurs, in care consemneaza urmatoarele: data, cursa efectuata, ora plecarii si a intoarcerii, kilometri parcursi cu incarcatura sau fara, alimentarile cu carburant, eventualele defectiuni ale masinii;
- Asigura intretinerea autovehiculului in stare tehnica corespunzatoare, comunicand cat mai repede posibil defectiunile autovehiculului care necesita remedieri urgente;
Ia masuri pentru a nu depasi consumurile normate de carburanti si lubrifianti;
- Se obliga sa respecte regulile de circulatie si traseele stabilite (nerespectarea traseului fiind inscrisa pe foaia de parcurs), fiindu-i interzis sa efectueze alte transporturi decat cele indicate de seful de compartiment;
- Se obliga sa respecte regulile de prevenire si stingere a incendiilor si de prevenire a accidentelor de munca;
- Sesizeaza in scris sefului de compartiment, atat defectiunile aparute la mijlocul de transport, cat si necesarul de piese de schimb;
- Raspunde de gararea zilnica a autovehiculului la sediul unitatii, dupa terminarea traseului stabilit;
Indeplineste si atributii de incarcari - descarcari marfuri;
- Asigura integritatea cantitativa a coletelor transportate;
- Verifica starea tehnica a autovehiculului inainte de iesirea in circulatie, avand drept scop constatarea starii tehnice , care concura la siguranta in circulatie: sistemul de franare, sistemul de rulare, sistemul de iluminare-semnalizare, grupul motor si transmisie, accesoriile;
- Ia toate masurile de siguranta pentru a preveni furtul autovehiculului si a obiectelor din interiorul acestuia, raspunde de integritatea marfurilor pe timpul transportului la parametrii de temperatura controlata stabilita;
- Cunoaste regulile privind circulatia autovehiculelor pe drumurile publice
- Asigura şi monitorizeaza condițiile de temperatură și umiditate necesare, după caz, între 15°C- 25°C, 8°C- 15°C sau 2°C- 8°C, pe timpul transportului medicamentelor, dispozitivelor medicale şi produselor de îngrijire a sănătăţii (mijloacele de transport din dotare dedicate pentru transportul medicamentelor sunt prevăzute cu instalație frigorifică și senzor de temperatură cu imprimantă pentru a putea genera bon)

Oferim:

Pachet salarial atractiv;
Bonuri de masa;
Bonus fidelitate;
Mediu de lucru placut, intr-o echipa dinamica.

Persoanele care sunt interesate si indeplinesc cerintele postului pot transmite CV-ul pe adresa cu mentiunea “Sofer de autoturisme si camionete/ Compartiment Logistica si Transport”.

Toate CV-urile primite vor fi tratate cu confidentialitate. Doar candidatii selectati vor fi contactati pentru un interviu, celelalte aplicatii fiind pastrate in baza de date a companiei pentru oportunitati viitoare de angajare.

Compania Națională UNIFARM SA – cu o experienta de peste 80 de ani in piata farmaceutica nationala si internationala - are ca obiect de activitate, in principal, asigurarea retelei nationale sanitare prin distributia de medicamente, produse farmaceutice si parafarmaceutice, produse tehnico-medicale, aparatura si echipamente sanitare, dispozitive medicale, seruri si vaccinuri, reactivi si alte produse medicale achizitionate din productia interna si din import. Colaboreaza cu Ministerul Sanatatii, ca autoritate tutelara si actionar unic al Companiei, in vederea asigurarii si realizarii programelor nationale de sanatate organizate si finantate de acest minister si Guvernul Romaniei. Are sediul in Bucuresti, Str. Aviator Stefan Sanatescu nr., Sector 1.

Publicat 4 Sept. 2024 Reactualizat 18 Sept. 2024 Expiră 4 Oct. 2024