Gratis

Sofer Comunitate

HJM LOGISTIC SRL

Candidatul Ideal

Ce cautam:
- Experienta in spatiul comunitar de minim 3 ani pe ansamblu cap tractor si semiremorca - 40Tone
- Posesor de card tahograf digital, permis conducere categoria C+E, atestat profesional CPC -valabile la momentul angajarii
- Cazier judiciar si rutier fara abateri.
- Cunostinte minime de limba engleza
- Cunostinte tehnice minime, gestionarea capului tractor si remorcii in parametrii si raportarea oricarei defectiuni
- Apt medical si psihologic
- Seriozitate, responsabilitate, cooperare

Informatii:
- Transport de marfa generala pe ruta Austria-Germania-Franta-BENELUX si retur
- Se transporta predominant bobine metalice in fosa si alte marfuri generale in diferite forme de ambalare
- Semiremorci cu prelata si acoperis retractabil
- Plecare din Romania duminica dimineata cu microbuzul societatii, intoarcerea in tara sambata la finalul celor 3 sau 4 saptamani de munca.
- Nu se lucreaza in echipaj.
- Respectarea timpilor legali de lucru conform normelor in vigoare.
- Traseele sunt predominat pe autostrada aprox.70%.
- Se schimba capul tractor 1 data pe saptamana la inceput, soferii cu vechime in societate raman intreaga perioada de 3 sau 4 saptamani pe acelasi cap tractor.

Descrierea jobului

Ce oferim:
- Program de lucru pe comunitate de 3sapt cu 1sapt acasa sau 4 sapt cu 1sapt acasa
- ︁︀​︂︃︃​︈︁​︁︉︂︁Diurna de deplasare: 62€/zi
- Salar lei lunar incepand de la 5770 ron net, care creste odata cu vechimea in societate
- Bonus 150€ net pentru perioada de deplasare mai mare de 3 saptamani
- Concediu de odihna 21zile lucratoare pe an, care creste odata cu vechimea in societate
- Contract de munca in Romania pe durata nedeterminata
- Asigurare de calatorie (in interes de serviciu) privata de la momentul angajarii
- Asigurare de viata privata de la momentul angajarii
- Transport asigurat cu microbuz de la sediul societatii din Cluj pana la preluarea camionului in baza din Austria(zona Linz) si retur.
- Baza din Austria ofera diverse facilitati: dus,bucatarie, spalatorie, spatiu depozitare,wifi, spalatorie camion, garaj, pompe motorina, adblue, ulei etc.
- Camioane Scania Euro6, automate, nu mai vechi de 2018.
- Echipament de lucru
- Plati salariale fara intarziere
- Camioane dotate cu sisteme automate de plata a autostrazilor tranzitate
- Camioanele dispun de frigider,climatizare, tahograf digital si sunt intretinute tehnic corespunzator
- Telefon de serviciu in fiecare camion
- Dispecerat in Romania in limba romana
- Sistem comunicare satelit in fiecare camion
Daca esti interesat aplica direct in platforma ejobs sau trimite CV din care sa reiasa toate informatiile relevante la adresa de e-mail contact@hjm-logistic.ro
Publicat 22 Oct. 2024 Reactualizat 22 Oct. 2024 Expiră 21 Nov. 2024