Gratis

Senior Team Leader - Sef echipa Bolintin Deal km 23

MAERSK ROMANIA

Candidatul Ideal

Maersk Romania recruteaza persoana care:

- are experienta in domeniul logistic de minim 2 ani pe pozitie de coordonare echipa depozit;
- are atitudine si stil de comunicare constructive, clare si proactive in relatia cu echipa, reusind sa motiveze si sa insufle responsabilitate si coeziune;
- are capacitatea de a prioritiza activitatile si urmari implementarea planului de lucru zilnic, astfel incat se asigure desfasurarea optima a operatiunilor, furnizand servicii de cea mai buna calitate clientului;
- are cunostințe de operare MS Office, in special Excel, Outlook;
- cunoaste fluxurile si modul operare intrari / iesiri marfa in WMS;
- manifesta flexibilitate, spirit de echipa, responsabilitate, seriozitate, implicare si atitudine proactiva;
- are usurinta in a invata un nou sistem de gestiune stocuri;
- are disponibilitate pentru program de lucru in 3 ture;
- vorbeste limba engleza, nivel mediu.

Descrierea jobului

- coordonarea operatiunilor de depozitare si manipulare marfuri in cadrul depozitului;
- coordoneaza intreaga echipa de team leaders si supervizeaza ︁︀​︂︃︃​︁︂︇​︁︂︈intreg personalul din subordine
- asigurarea unei utilizari eficiente a spatiului de depozitare;
- mentinerea standardelor de sanatate, siguranta, igiena si securitate in cadrul depozitului;
- verificarea stocurilor si reconcilierea cu datele din sistem;
- asigurarea respectarii programului de incarcare / descarcare marfuri;
- asigurarea unei manipulari optime a echipamentelor de lucru;
- planificarea turelor de lucru, alocarea sarcinilor de lucru in mod eficient si recunoasterea meritelor echipei;
- planifica structura de personal de depozit pentru asigurarea optima a operatiunilor;
- selectionarea, indrumarea, ghidarea si motivarea subordonatilor;
- derulare sesiuni de discutii de evaluare si feeedback cu personalul din subordine;
- urmarirea modului de respectare a regulilor de conduita si disciplina, precum si a masurilor aplicate pentru optimizare;
- asigurarea respectarii politicilor si procedurilor standard, in mod eficient si conform termenelor de timp stabilite.

Maersk Romania SRL este parte a grupului AP Moller – Maersk, un conglomerat danez, avand activitati in numeroase sectoare, cu precadere in cel al energiei, transportului si logisticii.
Incepand cu 1996, Maersk este cel mai mare transportator maritim de containere din lume, un record greu de egalat. Compania are sediul in Copenhaga, Danemarca, cu subsidiare si birouri in peste 135 de tari din toata lumea si circa 108.000 angajati.

Pentru mai multe detalii, puteti accesa www.maersk.com.
Publicat 27 Aug. 2024 Reactualizat 17 Sept. 2024 Expiră 26 Sept. 2024