Gratis

SENIOR CONTABIL

EXACONT ADVISOR S.R.L.

Candidatul Ideal

Caracteristici de personalitate:
-seriozitate si buna organizare, persoana riguroasa si atenta la detalii
-capacitate de lucru in echipa
-dinamism, rezistenta ︁︁︌︆︎︈︇︈​︂︆︄︆​︁︁︎︌​︈︂︇︍​︈︆︅️︊︄︈︌︊︎︂︎la stres
-abilitati excelente de comunicare scrisa si verbala
-intrucat mediul de lucru este foarte placut, dorim ca si noul/noua coleg/colega sa aiba o stare pozitiva si sa facem din aceasta meserie ceva cat mai placut

Caracteristici profesionale:
-studii universitare finalizate
-minim 5 ani experienta in domeniul contabilitatii
-cunostinte solide in realizarea evidentelor contabile si de legislatie financiar-contabila (reglare balante, depunere declaratii, depunere bilanturi anuale/interimare)
-sa detina cunostinte in ceea ce priveste transmiterea in Revisal
-cunoasterea limbii engleze la nivel conversational
-constituie un avantaj experienta de lucru in firma de contabilitate
-constituie avantaj cunoasterea softului SAGA

Descrierea jobului

Suntem o echipa tanara, dinamica si dorim sa ni se mai alature un/o coleg/colega pentru o colaborare cat mai frumoasa ︁︀​︂︃︃​︁︂︁​︆︄︁︀​︂︃︃​︇︁​︆︄pe postul de SENIOR CONTABIL.
Descrierea postului:
-Verificare introducere documente (facturi, bonuri, extrase)
-Reglare balanta contabila
-Intocmire declaratii fiscale (112,100, 101,300,394,390,301,etc)
-Intocmire Bilanturi (anuale, semestriale, interimare)
-Transmitere inRevisal si intocmire contracte de munca, acte aditionale, decizii
-Sa stie limba engleza la nivel conversational
-Sa aiba cunostinte in ceea ce priveste fiscalitatea in vigoare
-Constituie un avanataj experienta de lucru in firma de contabilitate
-Programul de lucru este de luni pana vineri, 10:00-18:00 si biroul este situat intr-o zona centrala (langa Camera de Comert)
-Mediul de lucru este unul foarte placut

Exacont este membra a Corpului Expertilor Contabili si a Contabililor Autorizati din Romania si are ca obiect principal de activitate servicii de contabilitate, consultanta contabila si financiara.

Oferim servicii personalizate in functie de nevoile clientului, asigurand clientilor nostrii servicii complete si profesionale de evidenta contabila si oferim suport pentru optimizarea afacerii.

Ne bazam pe un pachet de servicii la un inalt grad de profesionalism, realizate prin experienta acumulata si pregatirea continua, reusind astfel sa informam clientul la timp si in mod corect despre modificarile legislative. Informatiile care circula intre clienti si noi sunt confidentiale, acestea fiind garantate contractual atat in timpul colaborarii cat si dupa incetarea acesteia.

Publicat 16 Sept. 2024 Reactualizat 16 Sept. 2024 Expiră 16 Oct. 2024