Gratis

Sef Profil

WEBUILD S.P.A.
2 poziții

Candidatul Ideal

• Experiență de minim 5 ani în activități de laborator legate de testarea betoanelor sau a altor materiale de construcții.
• Cunoștințe solide în utilizarea echipamentelor de laborator specifice pentru testări.
• Abilități de coordonare și management de echipă.
• Studii superioare tehnice sau calificări relevante în domeniul construcțiilor și materialelor.

Descrierea jobului

• Coordonarea și supervizarea activităților de testare în cadrul laboratorului, asigurând conformitatea cu standardele de calitate.
• Organizarea și monitorizarea ︁︀​︈︈​︈︈​︁︉︃proceselor de testare a materialelor utilizate în construcții, în special a betonului, pentru a garanta performanțele specifice proiectului.
• Pregătirea rapoartelor tehnice și interpretarea rezultatelor testelor pentru a sprijini echipa de inginerie și construcții.
• Colaborarea cu echipa de execuție pentru optimizarea calității materialelor și soluțiilor tehnice utilizate.

Webuild, the new group born in 2020 from Salini Impregilo, is a leading global player in the construction of large, complex projects for sustainable mobility, clean hydro energy, clean water, green buildings, supporting clients in achieving sustainable development goals . We bring change to the territories where we operate, building innovative and sustainable works capable of meeting the needs of today's and tommorrow's people.

Publicat 4 Oct. 2024 Reactualizat 5 Oct. 2024 Expiră 3 Nov. 2024