Gratis

Sef Linie Asamblare

GIMPLAST S.R.L.

Candidatul Ideal

STUDII: studii superioare în domeniu tehnologic sau știintific sau diplomă pe aceleași discipline
EXPERIENȚĂ: cel puțin 3 ani de experiență în același rol sau rol similar, în companii mijlocii/mari
APTITUDINI: comunicare eficientă, promptitudine în luarea de decizii și rezolvarea problemelor, bun lider și coordonator de echipă, cunoștințe strategice de produs/tehnologie avansate
LIMBI STRĂINE: Limba Engleză nivel intermediar (optional)

Descrierea jobului

Rolul de Șef Linie Asamblare în cadrul companiei noastre este esențial în structura organizațională, având un impact direct asupra capacității ︁︀​︂︃︃​︁︂︇​︁︂︈de producție și a calității produselor.
Candidatul ideal pentru această poziție va contribui semnificativ la succesul general al organizației prin coordonarea echipei, optimizarea proceselor și menținerea standardelor de calitate.

Responsabilități
  • gestionează activitățile generale ale liniilor de asamblare, inclusiv, dar fără a se limita la, producție, procesare, întreținere și reparare a echipamentelor;
  • garantează utilizarea eficientă a materialelor, echipamentelor și personalului din subordine;
  • coordonează și supraveghează toate activitățile efectuate de personalul liniei de asamblare;
  • sprijină pe deplin echipa de inginerie în timpul instalării echipamentelor, identificând problemele care trebuie rezolvate;
  • gestioneaza întreținerea echipamentelor liniilor de asamblare;
  • revizuieste, în cooperare cu echipa de Inginerie și Calitate, deșeurile și timpii de ciclu, evaluând respectarea target-ului;
  • instruieste și dezvoltă personalul de asamblare pe proiecte specifice care promovează înțelegerea angajaților cu privire la reglementările de siguranță și la sistemul de management al calității;
  • gestionează procesele de asamblare, făcând optimizările necesare pentru a asigura calitatea, îmbunătățirea timpului de ciclu și reducerea timpilor de nefuncționare;
  • asigură conformitatea cu toate procedurile, politicile și instrucțiunile de lucru legate de liniile de asamblare.

Ostan Group a crescut în ultimii 40 de ani, devenind un furnizor de top OEM (producător de echipamente originale) și ODM (producător de design original).

În ultimii 15 ani, strategia noastră a fost dezvoltarea unei structuri capabile să concureze pe piața globală, extinzându-ne unitățile de producție în Europa și Asia Pacific.

Gimplast S.R.L., cu sediul in Baia Mare, Romania, a fost infiintata in 2003 si face parte din grupul italian Ostan, un important furnizor ce activeaza in sectorul materialelor plastice, electromecanica si electrocasnice pentru companii de renume international.

Publicat 10 Sept. 2024 Reactualizat 10 Sept. 2024 Expiră 10 Oct. 2024