Gratis

Sef laborator teste electrice de inalta tensiune

ARKASIL SK S.R.L.

Candidatul Ideal

Compania noastra este in cautarea unui SEF LABORATOR TESTE ELECTRICE DE INALTA TENSIUNE dedicat si pasionat, care sa se alature echipei noastre dinamice. Daca esti o persoana organizata, atenta la detalii si cu o pasiune pentru asigurarea calitatii, aceasta pozitie este perfecta pentru tine.

Diploma de studii superioare in domeniul electric / energetic;
Experienta de cel putin 3 ani intr-un post de conducere, in mod ideal in domeniul testelor de inalta tensiune;
Experienta in lucrul cu echipamente electrice peste 1000V;
Abilitati excelente de comunicare si coordonare, cu capacitatea de a lucra eficient cu diverse departamente si echipe;
Capacitatea de a lua decizii rationale si de a rezolva problemele de calitate intr-un mod eficient;
Orientare catre rezultate si atentie la detalii;
Abilitati de lider si capacitatea de a motiva si dezvolta echipa;
Cunostinte avansate in utilizarea Microsoft Office;
Cunoasterea limbii engleze la nivel avansat este un avantaj

Descrierea jobului

Responsabilitati:

Supravegherea si coordonarea activitatilor laboratorului de inalta tensiune, asigurandu-te ca toate procesele si procedurile sunt respectate conform standardelor ︁︀​︂︃︃​︉︉​︁︂︈si reglementarilor in vigoare;
Elaborarea si implementarea politicilor si procedurilor pentru asigurarea calitatii, cu scopul de a imbunatati eficienta si eficacitatea operatiunilor;
Monitorizarea performantei departamentului de calitate si propunerea masurilor corective atunci cand este necesar;
Colaborarea cu departamentele interne pentru a identifica si rezolva problemele de calitate, asigurandu-te ca produsele si serviciile noastre sunt conforme cu standardele de calitate stabilite;
Efectuarea testelor de inalta tensiune
Organizarea si participarea la testari externe
Coordonarea tuturor activitatilor legate de procesele de testare
Pregatirea si realizarea programului laboratorului de inalta tensiune
Dezvoltarea, implementarea si mentinerea sistemului de management ISO
Organizarea logisticii interne
Se asigura de buna intretinere si de repararea corecta a echipamentelor de testare
Asigurarea controlului calitatii produselor in toate etapele
Participarea la instalarea si punerea in functiune a echipamentelor de testare
Organizeaza calibrarea echipamentelor de masurare si testare
Imbunatateste tehnologia si procesele de testare
Gestioneaza reclamatiile clientilor si produsele neconforme

Daca esti o persoana dedicata, cu o pasiune pentru calitate si doresti sa faci parte dintr-o echipa dinamica, te invitam sa aplici pentru pozitia de SEF DEPARTAMENT CALITATE. Oferim un mediu de lucru stimulant, oportunitati de dezvoltare profesionala si un pachet salarial atractiv.

Arkasil este un producător român de accesorii certificate, de calitate premium, pentru cabluri izolate XLPE de înaltă tensiune, cu tensiuni de la 72 la 245 kV.
Sediul de producție este situat în București.
Toate componentele utilizate pentru fabricarea și asamblarea accesoriilor Arkasil sunt strict în conformitate cu standardele aprobate internațional și reglementările respective ale Uniunii Europene (UE).

Pe lângă producția de accesorii pentru cabluri de înaltă tensiune, Arkasil oferă și instalarea lor completă, gata de service, în orice locație din întreaga lume. Arkasil poate oferi, de asemenea, instruire pentru personalul clienților în centrul lor de formare din România, permițând tăietorilor instruiți cu succes să instaleze accesorii Arkasil pentru orice proiect global - de preferință sub supravegherea unui specialist în instalații Arkasil.

Managementul Arkasil este o echipă de ingineri calificați în proiectare, producție și instalare și profesioniști care au dobândit de multă vreme un know-how excelent în procesele de producție de accesorii, precum și experiență practică în domeniu.
Publicat 17 Iun. 2024 Reactualizat 24 Iun. 2024 Expiră 17 Iul. 2024