Gratis

Sef depozit

SC UNIVERSAL GRUP SRL

Candidatul Ideal

-Experiență în depozitare și inventariere de cel puțin un an
-Experienta managerială în coordonarea unor echipe
-Abilitati de organizare, conducere, coordonare si control a intregii activitati de logistica.
-Integritate morala si corectitudine, loialitate, atitudine proactiva, punctualitate

Descrierea jobului

- coordoneaza, organizeaza si raspunde de activitatea de logistica a punctului de lucru, respectiv a angajatilor din subordine;
-raspunde si ︁︀​︂︃︃​︉︉​︁︂︈verifica modul de exploatare si intretinere al utilajelor,, produselor etc urmarind ca utilizarea acestora sa se faca corespunzator;
-organizeaza si urmareste activitatea de receptionare a produselor in cadrul depozitului.
-raspunde si coordoneaza intreaga activitate de expediere a produselor din depozit.
-supravegheaza si monitorizeaza evolutia si nivelul stocurilor;
- participa la verificarea datelor, corectarea diferentelor (inventarierea stocurilor pe produsul in cauza, pentru stabilirea diferentelor reale) si colectarea corecta a produselor din lista
- ambaleaza marfa colectata / produsele in concordanta cu specificatiile din picking –list /factura/ aviz de axpeditie/ AWB, pregateste lotul de colete de distributie si asigura livrarea acestora in relatia cu transportatorii / curierii
- raporteaza departamentului diferentele identificate intre datele de pe picking list si datele faptice, cum ar fi: lot diferit, cantitate insuficienta, locatie gresita, stoc epuizat etc
-analizează și propune soluții de îmbunătățire a proceselor de depozitare
- participă la inventarierea periodică a gestiunii
-organizează și menține curățenia și disciplina în spațiile depozitare
- asigură desfășurarea adecvată a activităților de recepție, manipulare, depozitare, culegere, aranjare marfă în depozit precum și livrare
-planifică organizează și coordonează fluxul activităților de logistică
-supervizează realizarea sarcinilor zilnice ale echipei din subordine
- urmărește termenul de livrare și cele de aprovizionare

Universal Grup este un importator exclusiv al celor mai distinse branduri premium din intreaga lume. Cu un portofoliu online in continua expansiune, scopul nostru este de a fi conectati la cele mai noi colectii si trenduri pentru casa. De aceea dorim sa oferim servicii si produse de calitate care sa influenteze intr-un mod pozitiv viata, atat prin functiile, cat si prin estetica si designul lor de exceptie.

De ce sa lucrezi la noi:
vei avea parte de provocări zilnice într un mediu de lucru dinamic și orientat către rezultate
oferim un angajament pe termen lung un loc de muncă stabil îți asigură un pachet financiar competitiv corelat cu performanță obținută
vei găsi un mediu de lucru primitor și colegi care îți vor fi alături în procesul de acomodare și de învățare
îți oferim discount special pentru achiziția produselor din portofoliul nostru
perspectiva unei cariere într o companie de comerț online

Publicat 11 Sept. 2024 Reactualizat 18 Sept. 2024 Expiră 11 Oct. 2024