Gratis

Sef de schimb (Shift Leader)

LAPP INSULATORS SA
3 poziții

Candidatul Ideal

Candidatul ideal:
- Studii superioare - inginerie chimica / mecanica;
- Cunoaşterea unei ️︀︈︋️︋︅︉​︂︆︄︄​︁︁︎︌​︈︂︇︍​︈︆︅️︊︄︈︌︊︎︂︎limbi străine de circulaţie internaţională – engleza;
- Cunoaşterea şi utilizarea programelor PC, Excel;
- Abilitati de coordonare, de organizare si planificare a propriei activitati si a altora;
- Capacitate de analiza, cautare de informatii;
- Abilităţi de negociere, de lucru in echipa, de prezentare;
- Proactivitate;

Descrierea jobului

OBIECTIVELE GENERALE ALE POSTULUI
1.Conducerea, acordarea si controlul activitatii departamentului
- coordonarea personalului din subordine pentru indeplinirea tuturor sarcinilor;
︁︀​︂︃︃​︈︁​︁︉︂- sprijinirea subordonatilor in directia imbunatatirii mediului de munca;
- asumarea responsabilitatii pentru cunoasterea si respectarea normelor de securitate si sanatate in munca, precum si a celor de protectia mediului pentru intregul personal din subordine;

2. Definirea indicatorilor de performanta si urmarirea realizarii acestora
- definirea si imbunatatirea continua a tuturor proceselor relevante din productie;
- definirea, implementarea și urmarirea KPI-urilor și obiectivelor stabilite;
- urmarirea si atingerea indicatorilor referitori la calitatea produselor si a proceselor derulate in departamentul pe care il conduce;
- definirea si urmarirea indicatorilor de imbunatatire a performantei, igienei, disciplinei, ordinii si curateniei in functie de nevoile specifice departamentului pe care il conduce.

ATRIBUŢIILE POSTULUI

1. Definirea si imbunatatirea continua a proceselor relevante din departamentul coordonat
- identifica procesele si subprocesele aferente departamentului, ia masurile necesare pentru imbunatatirea performantelor, eficientizarea activitatilor, cresterea productivitatii muncii si reducerea costurilor;

2. Optimizarea procesului de productie
- urmareste reducerea costurilor, a risipei in utilizarea resurselor (umane, materiale, utilitati) analizeaza si propune actiuni legate de: reorganizarea fluxului de productie, organizarea schimburilor;

3. Organizarea si coordonarea activitatii de productie
- in functie de planificarea productiei de realizat si de capacitatile de productie existente, distribuie sarcinile pe sectiile de productie pentru asigurarea unui flux de productie adecvat;

4. Coordonarea si controlul activitatii de normare a muncii pe fluxul de productie
- coordoneaza normarea executiei produselor in diferite faze ale procesului de productie, prin aplicarea diferitelor metode de normare – masurare timpi, estimare, asimilare, calculare;

5. Urmarirea si atingerea indicatorilor referitori la calitatea produselor si a proceselor derulate in cadrul departamentului
- ia masuri /urmareste implementarea actiunilor stabilite de departamentul tehnic si/sau calitate pentru prevenirea aparitiei rebutului sau reducerea acestuia;

6. Controlul respectarii tehnologiei in timpul lucrului
- verifica implementarea masurilor luate pentru imbunatatirea tehnologiei, identifica si comunica departamentului tehnic potentialul de imbunatatire a tehnologiei;

7. Monitorizarea activitatii de mentenanta
- prioritizeaza lucrarile de mentenanta si informeaza in acest sens departamentul de mentenanta.

The LAPP Insulators Group is a leading manufacturer and supplier of high-voltage insulators with a global sales network and references in over 70 countries.
The various LAPP Insulators sites all have their own history and their own journey that continues to this very day. This allows the existing Group to draw on a wealth of knowledge from different countries. Find out more about our strategy, philosophy, expertise, and our history. Innovation and tradition are a common thread at every level across the Group.

Publicat 20 Iun. 2024 Reactualizat 20 Iun. 2024 Expiră 20 Iul. 2024