Gratis

Sef de schimb productie

NRG CABLES S.R.L.
5 poziții

Candidatul Ideal

- studii medii sau superioare in domeniul tehnic;
- cunoştinţe operare PC;
- disponibilitatea de a lucra în schimburi (inclusiv sambata si duminica)
- disponibilitate pentru program de 12 ore/schimb;
- cunostinte privind tehnologiile de fabricaţie ale produselor care se fabrică în cadrul secţiei;
- cunostinte privind instalaţiile, utilajele şi aparatura de măsură şi control folosite în producţie;
- capacitate foarte bună de comunicare şi relaţionare, atenţie distributivă, simţ pentru detaliul semnificativ, capacitate rapidă de decizie;
- personalitate energică, gândire pozitivă, amabilitate şi eficienţă;
-persoană foarte ordonată, organizată şi structurată;
-abilităţi de evaluare a performanţelor pe baza de criterii obiective, tehnice;
- tenacitate si initiativa, orientare spre îndeplinirea obiectivului/sarcinii;

Locatia jobului: Acatari, judetul Mures

Descrierea jobului

Şeful de schimb este persoana care organizează şi asigură realizarea programului de fabricaţie din schimbul său, în condiţii de maximă ︁︀​︂︃︃​︇︂​︁︃︁eficienţă prin organizarea conducerii producţiei şi a muncii, a fluxurilor de fabricaţie, respectarea normelor de consum la materii prime, a timpului de lucru şi a calităţii produselor executate.

Principalele atributii:
  • Organizează, conduce, urmăreşte, controlează şi supraveghează activitatea subordonaţilor, pentru realizarea obiectivelor cerute, adică a fabricaţiei produselor la parametrii tehnologici şi funcţionali impuşi de fişa tehnică a produsului şi a sistemului calităţii.
  • Organizează fiecare loc de muncă pe baza programării şi repartizează lucrările pentru fiecare muncitor în parte.
  • Urmăreşte aprovizionarea la locurile de muncă, cu materii prime şi materiale necesare conform programului planificat, atat la predarea cat si la preluarea schimbului.
  • Verifică daca sunt operate toate înregistrările din fişele de lucru şi le aprobă prin semnarea lor.
  • Colaboreaza cu departamentul PLUP si asigura o comunicare eficienta cu acest departamentul pentru a optimiza procesele de productie.
  • Comunica in permanenta cu directorul de mentenanta pentru a mentine utilajele in stare optima de functionare si pentru a remedia rapid eventualele defectiuni.
  • Participa la sedintele de productie si monitorizare, ori de cate ori este solicitat de catre departamentul PLUP si/sau directorul de productie.
  • Ofera suport si controleaza procesele de productie prin intermediul sefilor de procese de productie.
  • Efectueaza analiza detaliata a comenzilor lansate in productie si identifica posibilele erori.
  • Verifica si monitorizeaza cu atentie programarea pe utilaje si furnizeaza in timp real informatii privind continuitatea productiei.
  • Se asigura de continuitatea productiei prin monitorizarea detaliata a programarii.
  • Raporteaza si solutioneaza problemele care apar in timp real

Beneficii:
  • Salariu NET cuprins intre 10.000 lei -15.000 lei, in functie de realizari (bonusuri incluse in salariu);
  • Transport asigurat/ asigurarea decontarii cheltuielilor de transport;
  • Cazare asigurata pentru persoanele care se relocheaza (transport asigurat intre unitatea de cazare si fabrica);
Publicat 9 Aug. 2024 Reactualizat 8 Sept. 2024 Expiră 8 Sept. 2024