Gratis

Sef birou financiar/contabilitate

Morad Foods

Candidatul Ideal

Cunoştinţe solide de contabilitate
Cunoştinţe solide de legislaţie financiar-contabilă
Cunoştinţe de operare PC
Cunoştinţe gestionare stoc
Cunoştinţe operaţiuni import-export şi vamale
Integritate anatomofuncţională
Inteligenţă de nivel superior
Atenţie concentrată şi distributivă
Flexibilitate mentală
Iniţiativă
Spirit organizatoric
Echilibru emoţional
Capacitate de a evalua şi a lua decizii
Capacitate de a lucra cu oamenii
Rezistenţă mare la stres
Uşurinţă, claritate şi coerenţă în exprimare
Punctualitate

Descrierea jobului

Organizeaza, gestioneaza, indruma, conduce, controleaza si raspunde de desfasurarea in mod eficient a activitatii contabile a societatii in conformitate cu ︁︀​︂︃︃​︇︃​︁︃︂dispozitiile legale in vigoare;
Asigura si raspunde de organizarea si gestionarea in mod eficient a integritatii intregului patrimoniu al societatii in conformitate cu dispozitiile legale in vigoare si normele sau reglementarile interne ale societatatii;
Organizeaza si coordoneaza contabilitatea operatiilor de capital, contabilitatea imobilizarilor, contabilitatea stocurilor, contabilitatea tertilor, contabilitatea trezoreriei, contabilitatea cheltuielilor, veniturilor si rezultatelor, contabilitatea angajamentelor si altor elemente patrimoniale, contabilitatea de gestiune in conformitate cu legislatia in vigoare;
Urmareste si raspunde de respectarea principiilor contabile si ale evaluarii patrimoniului (prudentei, permanentei metodelor, continuitatii activitatii, independentei exercitiului, intangibilitatii bilantului de deschidere, necompensarii);
Organizeaza si coordoneaza controlul financiar preventiv, stabilind operatiunile si documentele ce se supun controlului financiar preventiv, precum si persoanele care exercita acest control;
Efectueaza analiza financiar contabila pe baza de bilant, pe care o prezinta Administratorului si respectiv adunarii generale a asociatilor;
Este consultat de catre entitatile functionale ale societatii in legatura cu problemele referitoare la activitatea serviciului;
Avizeaza lucrari pe probleme de contabilitate a stocurilor, de urmarire, evidenta, decontari, cheltuieli-venituri, bilant, analize de sistem, tehnica de calcul;
Participa la sustinerea si discutarea lucrarilor elaborate in cadrul serviciului;
Intocmeste aprecieri asupra activitatii desfasurate de personalul din subordine si propune pentru promovare si stimulare materiala pe cei mai buni;
Reprezinta societatea in cazurile incredintate prin delegare;
Participa la elaborarea Bugetului de venituri si cheltuieli anual al societatii;
Intocmeste documentatia si actele necesare pentru obtinerea certificatului de atestare fiscala;Elaboreaza politicile financiare si strategiile privind costurile si administrarea bugetelor;
Intocmesteactele pentru acordarecredite;
Mentine relatia cu banca in tot ce inseamna creditare, raportare, flux plati materie prima, bilete la ordine, girare bilete la ordin furnizori, etc.

Morad Group, înfiinţat în anul 1990, reprezintă un grup de organizaţii independente care se susțin reciproc, formând o forță semnificativă în domeniile în care îşi desfăşoară activitatea. Grupul a intrat pe piaţă cu renumitul brand Mandy Foods, extinzând apoi în timp activitățile companiilor private din cadrul său către patru noi zone strategice: dezvoltare imobiliară, construcții, industria hotelieră şi industria alimentară. Astfel, pe lângă Mandy Foods International, au luat naștere nume de marcă: Soho (cu proiectul Onix Residence – cel mai mare proiect rezidențial, aflat în curs de desfăşurare, ce include construirea a peste 400 de apartamente în Bucureşti), Stein (SaphirStein Residence) şi nu în ultimul rând Phoenicia Comfort Hotel, confirmând treptat dorinţa şi puterea grupului de a urmări o traiectorie ascendentă către o dezvoltare durabilă.

Publicat 17 Sept. 2024 Reactualizat 17 Sept. 2024 Expiră 17 Oct. 2024