Gratis

Secretara

WORK CONSTRUCTII GENERALE ROMANIA S.R.L.

Candidatul Ideal

Educație:
  • Studii medii sau superioare, de preferat în domeniul administrativ sau economic.
Experiență:
  • Experiență anterioară într-o poziție similară este un avantaj, de preferat între 1-3 ani.
  • Experiență în utilizarea echipamentelor de birou și a pachetului Microsoft Office (Word, Excel, Outlook, PowerPoint).
Cunoștințe:
  • Cunoștințe solide de utilizare a calculatorului și a aplicațiilor de tip office.
  • Cunoștințe în gestionarea corespondenței oficiale și a documentelor.
Competențe:
  • Abilități excelente de comunicare verbală și scrisă.
  • Capacitate de organizare și prioritizare a sarcinilor.
  • Atenție la detalii și rigurozitate în gestionarea documentelor.
  • Abilitatea de a lucra atât independent, cât și în echipă.
Aptitudini personale:
  • Confidențialitate și discreție în gestionarea informațiilor.
  • Atitudine proactivă și orientare către soluții.
  • Flexibilitate și capacitate de adaptare la situații noi.
  • Punctualitate și seriozitate.

Descrierea jobului

Gestionarea corespondenței:
  • Primirea, înregistrarea, distribuirea și expedierea corespondenței (e-mailuri, scrisori, etc.).
  • Redactarea și arhivarea documentelor, inclusiv corespondența oficială și ︁︀​︂︃︃​︇︅​︀internă.
Întâmpinarea vizitatorilor:
  • Primirea și îndrumarea vizitatorilor și clienților.
  • Asigurarea unei primiri profesioniste și ospitaliere pentru toți cei care intră în contact cu compania.
Administrarea apelurilor telefonice:
  • Preluarea și direcționarea apelurilor telefonice, gestionarea mesajelor și transmiterea acestora către persoanele relevante.
  • Oferirea de informații clienților și partenerilor în funcție de necesități.
Gestionarea documentelor și a arhivei:
  • Asigurarea unei bune gestionări a documentelor (clasificarea, arhivarea, păstrarea în ordine a dosarelor).
  • Gestionarea arhivei fizice și electronice a documentelor companiei, asigurând confidențialitatea și protecția informațiilor sensibile.
Pregătirea documentației pentru întâlniri și ședințe:
  • Pregătirea ordinii de zi, a documentelor necesare pentru ședințe și a materialelor de prezentare.
  • Asigurarea că toate documentele și materialele sunt la dispoziția participanților înainte de întâlniri.
Suport administrativ general:
  • Oferirea de suport în gestionarea unor activități administrative zilnice, cum ar fi comandarea de materiale de birou, gestionarea echipamentelor de birou (fotocopiatoare, imprimante etc.).
  • Menținerea unei bune comunicări cu furnizorii de servicii și partenerii externi.
Colaborare și suport interdepartamental:
  • Oferirea de suport administrativ pentru diverse departamente în funcție de necesitățile companiei.

Work Constructii Generale Romania SRL este o companie dinamică și inovatoare, specializată în servicii complete de construcții. Fondată în urmă cu 10 ani, compania se află într-o fază de expansiune rapidă, având deja un portofoliu solid de proiecte în diverse stadii de execuție.
Publicat 30 Aug. 2024 Reactualizat 13 Sept. 2024 Expiră 29 Sept. 2024