Gratis

SECRETAR SCOLAR

SCOALA GIMNAZIALA SMART KIDS

Candidatul Ideal

Scoala Gimnaziala Smart Kids ofera un mediu de lucru placut si isi doreste colaborari pe termen lung.

Ne marim echipa cu :

Secretar/a cu studii de specialitate OBLIGATORIU.

Căutăm un secretar dedicat și organizat pentru a se alătura echipei noastre într-o unitate de învățământ ce cuprinde niveluri preșcolar, primar, gimnazial și liceal.
Rolul implică gestionarea activităților administrative și asigurarea unei comunicări eficiente între personalul școlar, părinți și elevi, precum si comunicarea cu institutiile statului.

Ne dorim:
- Absolvent de studii medii/superioare;
- Experiență anterioară în activități administrative, preferabil în domeniul educațional;
- Cunoștințe avansate de utilizare a pachetului Microsoft Office (Word, Excel, PowerPoint);
- Abilități excelente de comunicare și organizare;
- Capacitate de a lucra independent și în echipă;
- Atenție la detalii și abilitatea de a gestiona mai multe sarcini simultan;

Descrierea jobului

- Gestionarea documentelor școlare și a arhivei;
- Organizarea și coordonarea corespondenței și comunicărilor interne și externe;
- Asistență administrativă ︁︀​︂︃︃​︇︉​︆︄pentru personalul didactic și conducerea unității;
- Menținerea evidenței elevilor și actualizarea bazelor de date școlare;
- Pregătirea și distribuirea materialelor informative pentru părinți și elevi;
- Organizarea întâlnirilor și evenimentelor școlare.

Program de lucru full time.
Pachet salarial intre 3000 - 4000 ron in functie de exerienta si calificari.
Punct de lucru : Zona Baneasa sector 1 (Str Constantin Dobrogeanu Gherea nr 22 A)

Asteptam CV-urile pe adresa de email: cristina.dumitrache@smartkids.ro. Relatii la tel 0745.022.714.

SMART KIDS are nivel prescolar si primar acreditat, gimnazial si liceal autorizat.

Publicat 1 Iul. 2024 Reactualizat 1 Iul. 2024 Expiră 31 Iul. 2024