Gratis

Scrum Master

Mega Image

Candidatul Ideal

Care e Mega - oportunitatea? Vei fi parte din cel mai mare proces de transformare digitala la nivelul companiei. Daca esti in cautare de noi provocari, daca vrei sa-ti folosesti si sa-ti imbunatatesti cunostintele Agile, te putem ajuta. Nu vei pleca insa singur la drum. Vei avea alaturi un Agile coach experimentat care sa te ghideze, vei beneficia de suport din partea managementului si vei putea accesa multiple oportunitati de crestere si dezvoltare. Cu ce vei contribui?

Iata de ce ai nevoie, pentru a face echipa buna cu noi:
  • Studii: superioare (informatica sau un alt domeniu relevant);
  • Experienta: minim 1 an intr-o pozitie similara;
  • Certificare Scrum Master CSM/PSM 1 sau PMI-ACP constituie avantaj;
  • Familiar cu metodologia Agile (principii de baza);
  • Capacitatea de a analiza, gandire rapida si logica;
  • Abilitatea de a lucra cu si de a actiona ca un lider servant pentru o echipa;
  • Capacitate de adaptare la un mediu in continua schimbare;
  • Bune abilitati de negociere si mediere.

Descrierea jobului

Iata ce presupune rolul de Scrum Master:
  • Scrum Master-ul deserveste echipa Agile si Product Owner;
  • Are responsabilitatea de a ︁︀​︂︃︃​︇︉​︆︄se asigura ca sunt respectate principiile de lucru agil si procesul de scrum, precum si de a facilita buna functionare a echipei multidisciplinare de scrum;
  • Ofera input Product Owner-ului in ceea ce priveste optimizarea eficientei echipei scrum;
  • Instruieste echipa Agile si Product Owner-ul, privind metodologia Agile si bunele practici in Agile.
  • Este responsabil de administrarea instrumentelor si metodologiei Scrum;
  • Este responsabil de crearea si furnizarea unui cadru de raportare pentru membrii echipei si management;
  • Este responsabil de facilitarea intalnirilor - planificarea preliminara a initiativei/lansarii, planificarea sprint-ului, scrum-ul zilnic/stand-up meetings, retrospective, recenzii de sprint;
  • Transfera cunostintele Agile catre membrii echipei Scrum, stakeholderi si managementul organizatiei;
  • Ofera suport echipei si este responsabil de facilitarea comunicarii si rezolvarea dezacordurilor/blocajelor, ofera asistenta tehnica, dupa caz;
  • Este responsabil de eliminarea punctelor blocante lucrand alaturi de echipa pentru a le intelege si elimina;
  • Este responsabil de mentinerea evidentei timpului de livrare si cauta permanent modalitati de optimizare;
  • Mentine evidenta volumului de lucru si alaturi de echipa Agile identifica modalitati de optimizare a activitatilor de suport si mentenanta;
  • Se va ocupa de monitorizarea in mod constant a strategiei Agile pentru alinierea conform cererii si ajustarea la nevoie.

Beneficiile tale:
  • Mod de lucru hibrid si program flexibil;
  • Pachet variat de compensatii si beneficii;
  • Bonus anual prin care iti rasplatim performanta si devotamentul;
  • Card de reduceri dedicat achizitionarii produselor Marca Proprie Mega Image;
  • Suport financiar pentru evenimente speciale din viata ta;
  • Reduceri dedicate iubitorilor de lectura, pasionatilor de shopping si celor care isi doresc sa se mentina “in forma”;
  • Posibilitatea de crestere in cariera si mobilitate interna.

În Mega Image, susținem diversitatea, indiferent de gen, generație, nivel de studii, status social, etnie și naționalități, dizabilități, orientări religioase si sexuale, și ne luăm angajamentul că împreună construim un mediu de lucru incluziv pentru ca fiecare coleg să aibă un loc în #ComunitateaMega.
#MegaPentruToți

Te așteptăm în #ComunitateaMega! Aplică pentru acest rol, iar dacă profilul tău se potrivește, te vom invita la un interviu să ne cunoaștem.

Publicat 12 Aug. 2024 Reactualizat 9 Sept. 2024 Expiră 11 Sept. 2024