Gratis

Sales Representative (B2B, Online Software Sale)

MiniCRM Inc.

Candidatul Ideal

Avem o poziție pentru tine dacă te poți identifica cu următoarele:
  • Ai abilități de comunicare excelente? Îți place să gestionezi conversațiile?
  • Ai deja experiență de minim 1 an în vânzări și ești interesat de dezvoltare în acest domeniu?
  • Ai dori să discuți cu directorii de afaceri, antreprenori și să le afli problemele și nevoile lor?
  • Ai abilități tehnice la nivel avansat? Nu ai probleme în a lucra cu Google Office Apps? Ți-ar plăcea să înveți și tu să lucrezi în MiniCRM?
  • Îți place să vânezi recorduri și ești mânat de spiritul competiției? Nu interpretezi recordurile stabilite ca o limitare, ci ca rezultate care trebuie obținute?
  • Ești mânat de numere? Ești concentrat pe atingerea obiectivelor tale de vânzări și cauți constant modalități de a fi și mai eficient?
  • Ești orientat către rezultate și te motivezi singur? Nu renunți la primul obstacol și poți lucra pe cont propriu pentru a-ți atinge scopul?
  • Ești perseverent și plin de resurse? Rezultatele și dorința de cunoaștere te conduc?
  • Ai o atitudine pozitivă și ai încredere în tine? O persoană care crede în sine, în abilitățile sale și în produsul pe care îl reprezintă? Asta nu este o problemă, nu-i așa?
  • Ai cunoștințe de limba engleză la nivel conversațional! (Pentru comunicarea cu clienții se utilizează limba română, însă pentru comunicarea în cadrul companiei folosim și limba engleză)

Descrierea jobului

Care vor fi sarcinile tale?
  • Vei fi busola procesului nostru de vânzări, vei ajuta managerii de afaceri de succes, ︁︀​︂︃︃​︈︃​︀antreprenorii, să ia o decizie responsabilă cu privire la achiziționarea MiniCRM.
  • Vei identifica nevoile și provocările de afaceri, prin utilizarea diverselor metodologii și tehnici.
  • Vei oferi consultanță înainte de vânzare. În urma descoperirii problemelor și nevoilor de afaceri, vei folosi partajarea online a ecranului pentru a prezenta soluția în MiniCRM care va ajuta clienții să devină mai productivi, de succes și remarcabili pe piață.
  • Vei contribui prin rezultatele tale la îndeplinirea obiectivelor de echipă.
  • Vei face partea de administrare. Coșmarul oricărui vânzător. Vești bune însă: nu vei folosi o grămadă de hârtii sau post-it-uri, nici foi Excel. Folosim o soluție unică și ușor de accesat de gestionare a relațiilor cu clienții care se numește MiniCRM. :)
  • Vei colabora eficient cu alte echipe. Vânzările joacă un rol central în organizație, deci sunt strâns legate de mai multe echipe. De aceea, va fi extrem de important să avem o relație bună cu echipa de Account Management (căreia îi transferăm clienții importanți pentru a ajuta la implementarea sistemului), echipa de Sales Support (care ne califică mai întâi clienții și îi transmit spre vânzare) și echipa de Marketing (care se așteaptă ca feedback-ul nostru valoros să fie încorporat în reclamele și campaniile noastre).

Ce NU vei face!
  • Deplasări la sediul clienților, deoarece discuțiile cu aceștia se țin în mod online!
  • Apeluri la rece (cold calling) din listele Excel achiziționate/Listă firme
  • Prelucrarea bazelor de date achiziționate sau o foaie de calcul Excel salvată anterior.
  • Scrierea rapoartelor săptămânale vineri seară.

Ce îți oferim?
  • Venit mediu lunar: 8100-9350 RON brut/lună, compus din: parte fixă+ bonusuri lunare bazate pe performanță (comisionul nu este plafonat, așa că poți câștiga mai mult decât intervalul menționat mai sus, încă din perioada de probă, depinde doar de tine!)
  • Asigurare de sănătate privată
  • Onboarding complet și oportunități de formare
  • Zile suplimentare de vacanță în funcție de politica noastră internă
  • Dispozitive de calitate (Macbook, smartphone)
  • Oportunitate de a lucra de acasă.

La ce te poți aștepta de la MiniCRM?
  • Succesul nu este o chestiune de noroc, așa că acordăm o atenție deosebită dezvoltării profesionale și personale.
  • Recunoaștem și sărbătorim rezultatele și performanța remarcabilă. Pentru acestea deschidem deseori și șampania. ;)
  • Ne pasă de părerea ta. Apreciem ideile și inițiativele, iar echipa noastră de resurse umane se ocupă de feedback-ul colegilor săptămânal de săptămână. Ne vom ocupa și de feedback-ul tău.
  • Acordăm atenție echilibrului dintre viața profesională și viața privată, suntem flexibili dacă ai o sarcină administrativă importantă, și nu există niciun dezavantaj dacă ai copii.
  • O echipă super de HR. Facem multe pentru a ne face colegii fericiți la locul nostru de muncă, am câștigat și premiul de Lovable Workplace în România de mai multe ori.

MiniCRM este prezent atât pe piața maghiară, cât și pe cea română. Compania noastra are o istorie de 14 ani și în prezent aproape 100 de angajați. În 2020, am fost incluși pe lista Deloitte Fast 500, ca a treia companie maghiară de IT cu cea mai rapidă creștere din regiunea EMEA. În 2023, am primit pentru a treia oară premiul Dreamjobs „Lovable Workplaces”.

Oferim pentru peste 2.000 de întreprinderi micro, mici și mijlocii posibilitatea de funcționare eficientă și creștere stabilă prin soluția de management al relațiilor cu clienții numit MiniCRM.

Scopul nostru este să arătăm întreprinderilor cum să folosească zilnic metodologiile de management care au adus deja rezultate dovedite în străinătate. Metodele pe care le-am dezvoltat într-un sistem urmând propriul nostru drum de dezvoltare și pe cel al clienților noștri.

Misiunea noastră este să oferim clienților cel mai amplu suport posibil în domeniul managementului clienților și al proceselor de afaceri.

Viziunea noastră este ca MiniCRM să fie alegerea principală pentru întreprinderile mici și mijlocii pentru a realiza procese de afaceri mai eficiente și mai transparente.

MiniCRM produsul:

MiniCRM este un sistem bazat pe cloud care oferă o soluție pentru companiile de succes maghiare și române. MiniCRM nu este doar un software, ci un partener dinamic care participă activ la dezvoltarea companiilor. Se adaptează în mod flexibil la așteptările în schimbare ale clienților și este întotdeauna gata să ajute companiile, făcând operațiunile de zi cu zi mai eficiente.

MiniCRM este calea cea bună spre succes! Alătură-te echipei noastre!

Publicat 17 Oct. 2024 Reactualizat 17 Oct. 2024 Expiră 16 Nov. 2024