Gratis

Sales Manager

TERMOPLAST SRL

Candidatul Ideal

Ce așteptăm de la tine?

• Să ai studii superioare finalizate;
• Să ai minim 2 ani experiență într-un domeniu B2B, de preferinta cu experienta tehnica, sau poziție de coordonare/ să ai experiență de coordonare echipe în alte domenii;
• Să ai abilități de organizare și prioritizare;
• Să ai capacitatea de analiză și sinteză;
• Să ai abilități de negociere;
• Să ai gândire antreprenorială și comercială;
• Să ai cunoștințe avansate de operare PC – Microsoft Office (Word, Excel, Power Point);
• Să ai o atitudine proactivă;
• Să comunici eficient și să-ți placă lucrul cu oamenii.

Descrierea jobului

Care sunt responsabilitățile postului?

• Vei asigura continuitatea operațională pentru zonele coordonate (personal, baza logistică, stocuri, documentație specifică);
• ︁︀​︂︃︃​︇︉​︆︄Vei analiza, identifica și propune planuri de acțiune la nivel de echipa în vederea susținerii obiectivelor de business;
• Vei coordona activitatea de vanzari, prin prezența și activitatea zilnică în zonele cheie din aria coordonată;
• Vei analiza vânzările și vei propune modalități/ mecanisme/ corecții pentru îmbunătățirea activității în zona de care esti responsabil;
• Vei monitoriza concurența și toți generatorii de trafic;
• Vei fi responsabil de procesul de formare, integrare și dezvoltare a reprezentantilor de vanzari din subordine;
• Vei fi responsabil(ă) ca indicatorii de performanță și cei salariali să fie disponibili și realizați de angajații din subordine, și vei contura, împreună cu echipa, planuri de atingere a obiectivelor, care să fie implementate în zonele respective;
• Vei colabora cu toate departamentele companiei în vederea atingerii obiectivelor de business.

Cu 33 de ani de experiență în domeniul producției, TERMOPLAST este unul din cei mai importanți producători de tâmplarie PVC din România.

Avem 9.000 mp de hale de producție și investiții de peste 6.000.000 euro în utilaje, 210 angajați cu experiență în vânzări, producție și montaj, astfel că reușim să oferim clienților noștri un produs de top și o experiență unică pe toată durata de utilizare a produselor noastre.

Din 2010 suntem prezenți în piața europeană de tâmplarie PVC (Italia, Belgia, Germania, Austria, Portugalia, Franța, Olanda, Spania și Ucraina), iar de atunci performăm cu succes an de an.

Angajații noștri sunt, fără îndoială, cea mai importantă resursă. Investițiile în pregătirea și motivarea lor sunt o prioritate și o preocupare permanentă a echipei de management.

Împreună construim și dezvoltăm businessul Termoplast către obiectivul de a atinge 22.000.000 euro cifră de afaceri în 2024.

Publicat 23 Oct. 2024 Reactualizat 23 Oct. 2024 Expiră 22 Nov. 2024