Gratis

Sales Manager

Progress Consulting SA

Candidatul Ideal

  • Studii superioare (studii superioare în domeniul vânzărilor constituie avantaj)
  • Permis de conducere categoria B;
  • Experiența semnificativa în vânzări in bunuri de larg consum ( FMCG), experiența în domeniul HO RE CA reprezintă un avantaj;
  • Familiarizat cu CRM și ERP;
  • Foarte bune abilități de comunicare, negociere si analiza;
  • Persoana sociabila, organizata, motivata de obiective pe termen lung, cu spirit de echipa, tact si diplomație;

Descrierea jobului

Responsabilități:
  • Identificarea și contactarea potențialilor clienți;
  • Prezinta și promovează produsele companiei; Ø Negociază termenele de vânzare, livrare si plata;
  • Optimizează rețeaua de distribuție;
  • Efectuează periodic vizite în magazine și la distribuitori în vederea obținerii de feedback în urma aplicării procedurilor;
  • Stabilește relații de dezvoltare cu noi parteneri, clienți;
  • Menține relația cu clienții din zona de responsabilitate, prin întâlnire periodică cu aceștia, răspunde la cerințele sau propunerile clientului conform procedurii;
  • Urmărește nevoile clienților și personalizează ofertele pe care le face acestora;
  • Realizează și implementează strategii operaționale pentru diferite tipologii de proiecte/clienți;
  • Conduce si coordonează activitatea agentului de distribuție pentru a asigura livrarea promptă si eficientă a mărfurilor în zona de acoperire alocată;
  • Întocmește rapoarte și situații conform solicitărilor șefilor ierarhici.

Beneficii:
  • Salariu motivant: 8.000 lei net/luna;
  • Tichete de masă pentru fiecare zi lucrata in valoare de 40 lei/ tichet;
  • Contract individual de munca pe o perioada nedeterminata în cadrul companiei noastre;
  • Un mediu de lucru plăcut, dinamic, cu oportunități de dezvoltare profesională;
  • Oportunitatea de a lucra într-o companie stabila și cu potențial.

Progress Consulting SA activează în piața locala din 1998 si este parte a unui grup de firme cu capital exclusiv romanesc. Ca urmare a viziunii de dezvoltare si diversificare a portofoliului de business, compania a investit într-o fabrica de detergenți, dezinfectanți și șervețele umede, aceasta urmând să intre în regim de funcționare din trimestrul 4/2024. Fabrica este localizata in Lazu, in parcul industrial Constanta Business Park.
Publicat 20 Aug. 2024 Reactualizat 18 Sept. 2024 Expiră 19 Sept. 2024