Gratis

Sales Manager

Advanced Beauty
2 poziții

Candidatul Ideal

Studii superioare absolvite.
Limba Engleză – scris, citit și vorbit (inclusiv pentru participarea la trainingurile de producător).
Experiență în ︇︁︂︌︌︎︁︆​︀︌︊︆​︁︁︎︍​︊︆︈︆​︎︎️︊︂︉︊︁︋︍︎︅vânzări min. 2 ani.
Experiență în vânzări către saloane de înfrumusețare, saloane/clinici estetice, reprezintă un avantaj.
Experiență în vânzări produse cosmetice si/sau aparatura de remodelare corporala/faciala.
Foarte bune abilități de comunicare și negociere, putere de convingere.
Excel/Office (basic).
Carnet conducere cat. B.

Descrierea jobului

Participa la implementarea strategiei de vânzări a companiei.
Promovează produsele din portofoliu si serviciile companiei.
Stabilește, menține si dezvoltă ︁︀​︂︃︃​︉︉​︁︂︈activ ︁︀​︂︃︃​︇︁​︆︄un parteneriat pe termen lung cu clienții companiei.
Face followup pentru contactele identificate.
Identifica oportunitățile pentru creșterea vânzărilor si face propuneri pentru valorificarea acestora in interesul companiei.
Participă la diverse evenimente, expoziții și congrese de profil reprezentând compania și produsele sale.
Întocmește oferte economice și contracte de vânzare.
Este responsabil pentru realizarea bugetului de vânzări și pregătește prognoza pentru vânzările sale.
Întreprinde acțiuni specifice de account management pentru contractele proprii până la realizarea lor integrală.
Monitorizează și este la curent cu dezvoltarea pieței.

Oficial distributor for Romania and Moldova of #icoone, #teslaformer, #dermalux, #sonicshaper, #philipmartins, #mesojet.

Publicat 1 Iul. 2024 Reactualizat 4 Iul. 2024 Expiră 31 Iul. 2024