Gratis

Sales Manager - Transport & Logistica

Crystal Logistics Services S.R.L.

Candidatul Ideal

Căutăm un profesionist care să combine competențe solide în vânzări și leadership, având următoarele calități esențiale:
  • Abilități de Leadership și Coordonare: Candidatul trebuie să fie un lider autentic, capabil să motiveze și să ghideze o echipă de agenți de vânzări. Capacitatea de a oferi training și feedback constructiv este esențială.
  • Abilități Sociale și Comunicative: Trebuie să fie sociabil și să poată stabili relații de încredere cu clienții și echipa. Comunicarea clară și abilitatea de a influența sunt esențiale pentru a atinge obiectivele.
  • Experiență și Pasiune pentru Domeniul Transporturilor: Este important să aibă o înțelegere profundă a industriei transporturilor și logisticii, cu o pasiune pentru identificarea celor mai bune soluții pentru clienți.
  • Capacitate de Organizare și Prioritizare: Abilități excelente de organizare și management al timpului, pentru a gestiona atât activitatea proprie, cât și pe cea a echipei.
  • Abilități Comerciale și de Negociere: Candidatul ideal trebuie să fie un excelent agent de vânzări, cu experiență în negocierea cu clienții și capacitatea de a închide contracte.
  • Experiență în Cold Calling și Vânzări Online: Candidatul trebuie să fie dispus să efectueze apeluri frecvente către potențiali clienți și să susțină prezentări online.
  • Competențe Tehnice: Este necesară o bună cunoaștere a aplicațiilor Microsoft Office, CRM, și alte instrumente digitale esențiale pentru gestionarea activităților zilnice.

Descrierea jobului

Scopul Postului:

Rolul principal al acestui post este de a coordona și dezvolta echipa de vânzări, promovând serviciile ︁︀​︂︃︃​︈︃​︀de logistică și transport ale companiei către clienți B2B din România. Candidatul va avea un rol activ în procesul de vânzări, dar și în recrutarea, trainingul și evaluarea agenților de vânzări.

Responsabilități Principale:
  • Coordonarea Echipei de Vânzări: Ghidarea și supervizarea echipei de agenți de vânzări, asigurându-se că aceștia ating obiectivele stabilite.
  • Recrutarea și Trainingul Noilor Membri: Implicarea activă în procesele de interviu, training și dezvoltare profesională a echipei.
  • Prospectarea Pieței și Identificarea Oportunităților: Identificarea și dezvoltarea de noi oportunități de afaceri, creând strategii pentru atragerea și menținerea clienților.
  • Contactarea și Prezentarea Serviciilor Companiei: Inițierea și gestionarea comunicării cu potențiali clienți prin cold calling și prezentări online, evidențiind avantajele competitive ale companiei.
  • Administrarea CRM și Gestionarea Datelor: Menținerea unei baze de date corecte și actualizate a clienților și activităților de vânzări în CRM.
  • Mentinerea Relației cu Noii Clienți: Asigurarea că nevoile clienților sunt îndeplinite și gestionarea relațiilor pe termen lung.
  • Respectarea Targetelor de Performanță: Atingerea și depășirea obiectivelor stabilite, atât pentru propria activitate, cât și pentru echipa coordonată.

Ce Oferim?

Program de Lucru Flexibil: Un program de lucru care variază între 6 și 8 ore pe zi, cu o pauză de 45 de minute inclusă.
Salariu Atractiv: Oferim un salariu fix și bonusuri pentru depășirea targeturilor de vânzări.
Oportunitate de Dezvoltare Profesională: Poziția oferă oportunitatea de a avansa în carieră, având responsabilități în coordonarea și dezvoltarea unei echipe de vânzări.
Training în Domeniul Logistică și Transporturi: Acces la training specializat pentru aprofundarea cunoștințelor în industria transporturilor rutiere de mărfuri.

Crystal Logistics Services este o casă de expediții care își propune să ofere o soluție completă în ceea ce privește transportul rutier de marfă. Alături de colaboratorii noștri, oferim servicii de transport, depozitare și vamale pe întreg teritoriul Europei, cât și în multiple țări non-europene.

Dacă ești un lider dedicat, cu experiență în vânzări și în coordonarea echipelor, și dorești să te alături unei echipe tinere și dinamice, acesta este jobul perfect pentru tine!

Publicat 16 Sept. 2024 Reactualizat 19 Sept. 2024 Expiră 16 Oct. 2024