Gratis

Sales Area Supervisor Bucuresti, Giurgiu

SC.KANDIA DULCE SA

Candidatul Ideal

• Studiile superioare reprezintă avantaj;
• Minim 2 ani de experiență într-o funcție de supervizare vânzări, în cadrul unei companii multinaționale sau în cadrul unei importante companii de distribuție;
• Foarte bune abilități de relaționare și gestionare a unei echipe;
• Capacitate de înțelegere a unei structuri de cost, de a analiza competiția, alte analize de vânzări;
• Abilități de planificare și organizare;
• Foarte bune abilități de negociere;
• Capacitate de a furniza informații complexe în prezentări de vânzări persuasive;
• Cunoașterea limbii engleze la nivel conversațional;
• Foarte bune cunoștințe de utilizare a pachetului Microsoft Office;
• Permis auto categoria B, fără incidente, având o vechime de cel puțin 2 ani;
• Domiciliul în București.

Descrierea jobului

• Asigură distribuția tuturor produselor Kandia în magazinele din canalul Tradițional din zona alocată. Coordonează implementarea sortimentației, maximizarea vizibilității/disponibilității produselor ︁︀​︂︃︃​︁︂︁​︆︄prin plasări optime și utilizarea materialelor promoționale.
• Coordonează activitatea echipei – Field Representative, este responsabil de instruirea și dezvoltarea acestora, prin feedback și coaching continuu.
• Menține o relație de colaborare cu distribuitorii din zona alocată, implicându-se în alocarea resurselor de la distribuitor, pentru a asigura o acoperire teritorială optimă.
• Coordonează implementarea tuturor acțiunilor de vânzare – mercantizare, programe și activități promoționale, standarde de raft / execuție, asigurându-se de utilizarea eficientă a bugetelor alocate.
• Face propuneri de dezvoltare și acțiuni promoționale locale, pentru a crește cota de piață.
• Identifică oportunități de afaceri comune. Verifică / Gestionează stocul/vânzările - Sell out/ridicările la nivelul fiecărui distribuitor. Este implicat în găsirea de soluții pentru potențiale situații de întrerupere a afacerii în zona alocată (noi distribuitori sau soluții de acțiune zonale/regionale).
• Asigură existența la nivel de client / magazin a unei sortimentații aliniate cu planul de afaceri comun; monitorizează stocul clienților și intervine proactiv pentru evitarea situațiilor de OOS / excedent de stoc.
• Se asigură de utilizarea corectă a sistemului de colectare date electronic, de către subordonați, în corelare cu planul de activitate zilnic.

Kandia Dulce este una dintre cele mai importante companii din domeniul dulciurilor de pe piața din România, având în portofoliu mărci de tradiție precum Kandia, Laura, Magura, Rom, Silvana și Sugus.

Informare cu privire la modul de Prelucrare a Datelor Personale
Vă mulțumim pentru aplicația dumneavoastră. În cazul în care profilul și experiența dumneavoastră sunt relevante pentru postul pentru care ați aplicat, veți fi contactat(ă) pentru stabilirea unui eventual interviu. În cazul în care aplicația dumneavoastră nu va fi selectată în procesul de selecție pentru care ați aplicat, aplicația dumneavoastră va fi păstrată pentru o perioadă de 12 luni, apoi va ștearsă din toate evidențele Kandia, împreună cu datele dumneavoastră personale.
Prin transmiterea oricăror documente (inclusiv, dar fără a se limita la curriculum vitae, scrisori de intenție, scrisori de recomandare) către Kandia Dulce direct la sediul social, la adresa de email cariere@kandia.ro, prin intermediul rețelelor de socializare (LinkedIn, Facebook etc.) sau prin aplicarea în cadrul unei platforme online de locuri de muncă, vă exprimați acordul expres și neechivoc ca aceste date să fie prelucrate de Kandia Dulce in scopul recrutarii, selecției și angajarii de personal. Kandia Dulce va putea să colecteze, să înregistreze, să organizeze, să stocheze, să extragă, să consulte, să utilizeze sau să proceseze în orice alt mod, în conformitate cu Legea nr. 677/2001 pentru protecția persoanelor cu privire la prelucrarea datelor cu caracter personal și liberă circulație a acestor date și cu Regulamentul General Privind Protecția Datelor (GDPR), oricare dintre datele cu caracter personal furnizate de către dumneavoastră (nume, prenume, CNP, vârstă, sex, , starea de sănătate, adresa de domiciliu, reședința, adresa de e-mail, cont bancar, ocupația, venitul, fotografie, adresa IP, orice alt tip de date care se pot corela pentru a duce la identificarea unei persoane). In procesul de recrutare, datele personale puse la dispozitie de dumneavoastră se vor afla in gestiunea departamentului de Resurse Umale al Kandia Dulce dar, de asemenea vor putea fi transmise spre analiză şi evaluarea candidaţilor si către coordonatorii departamentelor pentru care se efectuează recrutarea şi respectiv şefilor ierarhici ai acestora.
Kandia Dulce a implementat măsuri adecvate pentru a asigura un nivel considerabil de securitate a prelucrării datelor Dvs. personale comunicate prin intermediul CV-ului. În măsura în care aplicația Dvs a dus, în procedura de recrutare la încheierea unui contract individual de muncă, CV-ul transmis nouă și respectiv datele personale cuprinse în acesta va fi atașat la dosarul Dvs. de personal.
Potrivit legislației în vigoare, din momentul transmiterii datelor personale, aveți dreptul de a ne solicita accesul la acestea, rectificarea sau ștergerea acestora (în măsura în care acest lucru nu contravine legii), restricționarea prelucrării sau portabilitatea acestora, dreptul la opozitie, precum si dreptul de a nu face obiectul unei decizii bazate pe prelucrare automatizata.. În vederea exercitării acestor drepturi, vă puteți adresa printr-o cerere întocmită în formă scrisă, datată, semnată și expediată la sediul Kandia Dulce, care vă va răspunde și va lua măsurile ce se impun, în termenele prevăzute de lege.
De asemenea, aveți dreptul de a vă opune prelucrării și de a depune o plângere în fața Autorităţii Naţionale de Supraveghere a Prelucrării Datelor cu Caracter Personal.
Publicat 23 Aug. 2024 Reactualizat 23 Aug. 2024 Expiră 22 Sept. 2024