Gratis

Sales Agent

GROUP24 ONLINE MARKETPLACES SRL

Candidatul Ideal

Căutăm un Sales Agent pentru Vânzări Online! Te consideri o persoană cu abilități excelente de comunicare și persuasiune? Ești pasionat(ă) de vânzări online și îți place să interacționezi cu clienții prin canale digitale? Dacă răspunsul este „Da!”, te așteptăm să te alături echipei noastre!

Cerințe:
  • Experiență anterioară în vânzări online (minim 1-2 ani), preferabil în mediul B2B sau e-commerce;
  • Abilități excelente de comunicare și negociere in mediul online
  • Atitudine proactivă, orientată către client și rezultate;
  • Capacitatea de a lucra într-un mediu dinamic și de a gestiona mai multe sarcini simultan.
  • Capacitatea de a lucra atât individual, cât și în echipă;

Descrierea jobului

Responsabilități:
  • Promovarea și vânzarea produselor și serviciilor companiei către clienți noi și existenți exclusiv prin canale online (email, chat, ︁︀​︈︈​︈︈​︁︈︄rețele sociale);
  • Dezvoltarea și implementarea strategiilor de vânzare pentru a atinge și depăși obiectivele de vânzări;
  • Identificarea de oportunități de piață și dezvoltarea unor noi parteneriate;
  • Analizarea pieței și a concurenței pentru a identifica noi tendințe și strategii;
  • Crearea și gestionarea bazei de date de clienți în CRM și actualizarea acesteia periodic;
  • Elaborarea de rapoarte de activitate și monitorizarea progresului față de targetele stabilite;
  • Colaborarea cu alte departamente (marketing, customer service, logistică) pentru a asigura satisfacția clienților.

Beneficii:
  • Pachet salarial competitiv (salariu fix + comisioane din vânzări și bonusuri de performanță);
  • Traininguri de specialitate și oportunități continue de dezvoltare profesională;
  • Posibilitatea de a avansa într-o companie în plină expansiune;
  • Mediu de lucru prietenos, dinamic și susținător;
  • Tichete de masă, asigurare in caz de accident, prime de sarbatori
  • Telefon, laptop

Expert24 este cel inovativ start-up in domeniul intermedierii serviciilor din Romania. Platforma isi propune sa eficientizeze piata serviciilor, prin a pune la dispozitia clientilor posibilitatea de a solicita oferte intr-o varietate extinsa de servicii. Majoritatea expertilor din mediul online din România lucrează cu noi, avand in prezent peste 2000 de colaboratori in toata tara. Te asteptam in echipa noastra!

Publicat 5 Sept. 2024 Reactualizat 5 Sept. 2024 Expiră 5 Oct. 2024