Gratis

Sales Advisor Nespresso Boutique Craiova 6h/8h

NESTLE ROMANIA S.R.L.
6 poziții

Candidatul Ideal

Cultura de la Nespresso® este unică. Suntem pasionați, inovatori, ne preocupă satisfacția reală a clienților noștri dar și mediul ȋn care lucrăm.

Dacă ești iubitor de cafea premium, ȋți place să fii ȋntotdeauna mȃndru de munca ta, pui mereu clientul și etica pe primul loc și ȋți dorești să lucrezi cu un brand ȋndrăgit ȋn ȋntreaga lume, atunci ai toate atributele necesare pentru a avea succes alături de noi!

Oferim posturi full time și part-time pentru viitoarea noastră locație din Craiova, în conformitate cu programul de funcționare al magazinului (09:30-22:30).

Data angajării: 18 noiembrie 2024*

*Prima săptămȃnă de la angajare (18 – 22 noiembrie 2024) va fi dedicată unui training special, la sediul Nestle din București, prezența fizică a angajaților fiind obligatorie pe tot parcursul acestei perioade, costurile fiind suportate de companie.

Descrierea jobului

Vei fi recompensat/a cu un salariu fix intre 2200-2400 lei net (pentru un program de 6h/zi, plus o ora pauza ︁︀​︂︃︃​︇︁​︆︄de masa, neinclusa in programul de lucru) si intre 2900-3100 lei net (pentru un program de 8h/zi, plus o ora pauza de masa, neinclusa in programul de lucru), ȋn funcție de experiența anterioară, la care se adaugă un bonus lunar de pȃnă la 30% din salariul net, calculat ȋn funcție de performanțele tale. Ȋn plus, vei primi tichete de masă lunar, asigurare medicală privată, prime de sărbători și alte beneficii.

În Nespresso vei avea șansa de a evolua și de a-ți atinge potențialul, deoarece susținem oamenii care gândesc diferit, sunt pregătiți să evolueze, își depășesc limitele și demonstrează creativitate în tot ceea ce fac.

O zi obișnuită ar decurge astfel:
  • Începi ziua cu cafeaua Nespresso preferată;
  • Preiei și procesezi comenzile clienților Nespresso, le oferi consultanță si te asiguri ca sunt mulțumiți;
  • Oferi informații iubitorilor de cafea interesați de produsele Nespresso, ghidȃndu-i ȋn alegerea produselor potrivite lor;
  • Te implici ȋn organizarea magazinului, ȋn așa fel ȋncȃt toate procesele să decurgă optim și eficient și toți colegii să beneficieze de un mediu de lucru sigur și plăcut;
  • Contribui la ȋndeplinire obiectivelor magazinului, precum realizarea vȃnzărilor preconizate, asigurarea satisfacției clienților, respectarea procedurilor de lucru.

Ce oferim:
  • O cultură care promovează armonia, incluziunea, diversitatea și inovația;
  • Pachet salarial atractiv;
  • Bonuri de masa;
  • Bonus lunar de performanță;
  • Bonus de Crăciun și de Paște;
  • Abonament medical pentru angajații noștri și soțul/soția și copiii acestora;
  • Asigurare de accident si de boală;
  • Abonament Bookster;
  • O zi liberă ȋn plus față de zilele de concediu - Family Day;
  • Espressor Nespresso şi capsule de cafea lunar.

Nespresso® este o companie certificată Global B-Corp din 2022, îndeplinind cele mai riguroase standardele de responsabilitate socială, de mediu și transparență. Nespresso® a avut un impact pozitiv în industria cafelei și nu numai, ȋncă de la înființarea brandului în 1986, printre elementele cheie care au contribuit la acest lucru numărandu-se abordarea unică în ceea ce privește aprovizionarea cu cafea, prin Programul Nespresso AAA Sustainable Quality™ conceput în parteneriat cu Rainforest Alliance, alianța sa strategică cu Fairtrade, precum și dezvoltarea și implementarea unei scheme globale de reciclare a capsulelor de cafea din aluminiu. Certificarea B Corp reflectă angajamentul de peste 30 de ani luat de Nespresso față de sustenabilitate, transparență și practici de business responsabile, pentru a primi certificarea B Corp fiind necesar din partea companiilor să îndeplinească standarde înalte în cinci domenii: Guvernare, Angajați, Comunitate, Mediu și Clienți. Scorurile Nespresso sunt publicate în mod transparent pe bcorporation.net și https://www.sustainability.nespresso.com/b-corp-score

La Nespresso® dorim să contribuim la conturarea unei lumi mai bune, să inspirăm oamenii să trăiască o viață armonioasă și să avem impact la o scară și un ritm care să aducă schimbări pozitive. Facem acest lucru prin promovarea unui mediu divers, prietenos, colaborativ și de susținere reciprocă, care creează un mediu de lucru pozitiv, ȋmbrățișează inovația și susține oamenii pasionați și implicați. Ne propunem să angajăm oameni prietenoși, respectuoși, entuziaști, cărora le pasă de interacțiunile cu oamenii pe care ȋi ȋntȃlnesc zi de zi.
Publicat 2 Oct. 2024 Reactualizat 5 Oct. 2024 Expiră 1 Nov. 2024