Gratis

Retail Collection Officer

ALPHA BANK ROMANIA
2 poziții

Candidatul Ideal

CERINTE
  • Studii superioare (finalizate sau in curs).
  • Cunostinte si experienta profesionala in activitatea de collection/ urmarire credite retail precum si o buna cunoastere a normelor si a legislatiei specifice domeniului financiar-bancar, reprezinta un avantaj.
  • Limba engleză - min.nivel intermediar.
  • Bune cunoștinte MS Office (Word, Excel).

CAUTAM
  • Onestitate, responsabilitate, proactivitate și orientare spre rezultate.
  • Atenție la detalii, rigurozitate, o bună capacitate de organizare și spirit de echipă.
  • Abilități de negociere și vânzare;
  • Abilități de comunicare și relaționare interpersonală;
  • Capacitate de respectare a deadline-urilor și atingere a obiectivelor stabilite.

Descrierea jobului

CE VEI FACE, PE SCURT
  • Contacteaza clientii restantieri, titulari de credite/carduri de credit/overdraft-uri, in vederea recuperarii sumelor datorate;
  • Analizeaza ︁︀​︂︃︃​︇︃​︁︃︂problemele cu care se confrunta clientii si propune variante de achitare a debitelor/reesalonarea restantelor;
  • Negociaza termenele de plata a sumelor restante;
  • Mentine contactul permanent cu unitatile bancii, pentru a facilita schimbul de informatii despre clientii restantieri;
  • Colaboreaza cu alte unitati/directii in vederea alocarii conforme a sumelor de bani recuperate.
CE PRIMESTI

Flexibilitate
incepe programul oricand in intervalul 7:30-10:00
decide impreuna cu managerul si fii prezent fizic la birou maxim1 zi/saptamana;
hybrid la noi e ceva firesc!

Echilibru viață personală/viața profesională
pana la 30 de zile de concediu de odihnă/an, in funcție de experiența de lucru;
zile libere plătite pentru evenimente speciale din viața ta;
birthday off – zi liberă pentru a-ți celebra aniversarea cu cei dragi;
zi liberă pentru evenimente personale neprevăzute;
zi liberă pentru examene – suntem alături pentru performanța ta;
asigurare medicală – pentru că un simplu abonament medical nu acoperă întotdeauna nevoile de sănătate; la noi, tu alegi furnizorul, dintre cei mai mari din piață;
asigurare împotriva accidentelor– depășim împreuna chiar și momentele cele mai dificile;
seminarii de wellbeing– îi aducem pe specialiști sa îți dea cele mai bune informații.

Avantaje financiare
13 salarii/an, indiferent când te alături echipei (calculat pro rata);
sustinere financiară pentru evenimente speciale;
costuri preferențiale la servicii și produse bancare;
tichete de masă.

Training și dezvoltare
program de integrare – ca să te simți in largul tău chiar dacă nu ai lucrat încă in sistemul bancar;
un Buddy dedicat – cei mai experimentați și entuziaști colegi te vor însoți si îndruma in primele săptămâni alături de noi;
plan de training – stabilește cu managerul tău ce traseu de învățare ți se potrivește;
acces la nenumărate sesiuni de training online;
abonament la Bookster, un prieten apropiat;
o platformă internă de comunicare, să poți comunica și informal cu colegii tăi.

Toate CV-urile sunt păstrate în condiţii de confidenţialitate.
Doar candidaţii ale căror aplicații sunt selectate vor fi contactaţi pentru interviu.
Ne-am bucura sa te numeri printre ei.

Demersul de recrutare se desfasoara in baza prelucrarii datelor cu caracter personal, conform informatiilor detaliate in informarea privind prelucrarea datelor in procesul de recrutare, pe care o regasiti pe site-ul Alpha Bank Romania (https://www.alphabank.ro/despre-noi/cariere)

Succes!

ALPHA BANK ROMANIA is part of the largest Greek financial group, Alpha Bank Group, with more than 140 years experience in banking sector. The first foreign bank to come to Romania after 1990, ALPHA BANK ROMANIA provides the whole range of products and services to the consumer market segment as well as complex banking solutions to the business and corporate customers.

The applicants will have the great opportunity to join an important organization whose values are: innovation, honesty, flexibility, intelligence and reliability.

All applications will be treated in strictest confidence. Only short-listed candidates will be contacted for an interview.

- Thank you for your application –

Publicat 22 Aug. 2024 Reactualizat 16 Sept. 2024 Expiră 21 Sept. 2024