Gratis

Responsabil Transport și Logistică

SAROM IMPEX SRL

Candidatul Ideal

Căutăm un Dispecer Transport proactiv și organizat, dornic să se alăture unei echipe dinamice! Vei colabora direct cu companii de transport și expediere, gestionând eficient cererile de transport și asigurând fluiditatea expedierilor. Dacă îți place să optimizezi procesele și să găsești soluții inovatoare, acest rol este pentru tine.
Locație: Delea Veche 24, Bucuresti
Tip de angajare: Full-Time, On-site

Ce așteptăm de la tine:
  • 3 ani de experiență într-un rol similar.
  • Diplomă universitară în transporturi, logistică sau domenii conexe.
  • Competențe avansate în Excel (tabele Pivot) cunoștințe SKU și abilități analitice puternice.
  • Abilitatea de a lucra rapid și eficient, cu atenție la detalii.
  • Cunoștințe excelente de limba engleză (limbile turcă/rusă sunt un plus).

Descrierea jobului

​Responsabilități cheie:
  • Coordonarea și gestionarea cererilor de transport.
  • Gestionarea documentației de transport și monitorizarea precisă a inventarului.
  • Identificarea oportunităților ︁︀​︂︃︃​︈︁​︁︉︂de optimizare și dezvoltare a afacerii în transportul maritim și rutier.
  • Pregătirea rapoartelor și prezentarea datelor pentru susținerea deciziilor strategice.
  • Adoptarea unei abordări proactive în rezolvarea problemelor și îmbunătățirea proceselor curente.

Ce oferim:
  • Mediu de lucru tânăr și dinamic, cu oportunități de dezvoltare profesională.
  • Pachet salarial competitiv și beneficii suplimentare, inclusiv tichete de masă și bonusuri de performanță.
  • Acces la programe de training și dezvoltare continuă pentru a-ți consolida abilitățile și cunoștințele.
  • Asigurare medicală privată și alte beneficii menite să sprijine echilibrul între viața profesională și personală.

Procesul de recrutare:
  • Interviu inițial (cunoaștere)
  • Evaluarea competențelor + test personalitate.
  • Interviu final.
  • Decizia finală și oferta de angajare.

  • Dacă ești gata să contribui la succesul nostru, aplică acum!

    SAROM a fost înființată în România în 1992 ca o afacere de familie condusă de pasiunea și experiența dobândită în cele mai proeminente companii din domeniul ambalajelor pentru industriile farmaceutice și alimentare din Europa, printre care gigantul francez Saint-Gobain.

    Pe baza unei cunoștințe aprofundate a întregului proces, de la producție până la vânzări și logistică și pe legături puternice cu jucătorii de pe piață, compania noastră și-a consolidat de-a lungul anilor poziția și prezența pe piață și rețeaua de furnizori.

    Astăzi, după două decenii de creștere continuă, SAROM se află pe o poziție competitivă pe piața ambalajelor și reprezintă alegerea de încredere pentru câteva dintre cele mai mari mărci din domeniul alimentar și al băuturilor.

    Compania rămâne o afacere de familie, fiind reprezentată de fiii fondatorului.

    Filozofie

    Pasiunea noastră este să îmbinăm tehnologia și măiestria pentru fabricarea, distribuirea și promovarea ambalajelor de înaltă calitate pentru industria alimentară și a băuturilor. Misiunea noastră este să creăm o legătură autentică între consumatori și produsele noastre, bazată pe puterea lor de atracție, încredere și memorabilitate.

    Furnizori

    Avem parteneriate de afaceri cu liderii de piață din industria alimentară, cosmetică și farmaceutică, oferind cea mai bună calitate a sticlei și soluții complete de ambalare. Avem cooperări stabile și pe termen lung cu furnizorii noștri, permițându-ne să oferim servicii clienților de înaltă clasă, cu oferte personalizate potrivite pentru satisfacerea nevoilor fiecărui partener.

    Datorită rețelei noastre globale de furnizori, suntem capabili să îndeplinim întotdeauna cerințele privind capacitățile de producție și logistică, chiar și pentru cei mai exigenți clienți.

    Publicat 15 Oct. 2024 Reactualizat 15 Oct. 2024 Expiră 14 Nov. 2024