Gratis

Responsabil SSM /PSI

SAIDEL Engineering SA

Candidatul Ideal

Vrem în echipa noastră să beneficiem de colaborarea unui Responsabil ︆︃︉︂︀︈︃︁​︂︆︄︅​︁︁︎︌​︈︂︇︍​︈︆︅️︊︄︈︌︊︎︂︎SSM /PSI de nivel mediu sau senior, care să probeze o experiență de peste 2 ani în domeniu și să aibă cunoștințe de construcții sau de mecanizare.

Dacă ești o persoană calmă, atentă la detalii, comunicativă, organizată, cu autoritate, îți dorești să înveți în permanență pentru că e important pentru tine să te dezvolți și să îți aduci propria contribuție directă la siguranța și sănătatea în muncă a colegilor și la dezvoltarea organizației noastre, atunci...

Hai în echipa noastră!

Pentru a performa, ai nevoie de:
  • abilitatea de a lucra cu plăcere cu oameni
  • cunoștințe bune de legislație și practică SSM și PSI
  • minimum 2 ani experiență în domeniul SSM și PSI în șantiere de construcții
  • curs cadru tehnic cu atribuții în domeniul PSI
  • curs inspector în domeniul securității și sănătății în muncă 80 ore
  • Permis de condicere categorie B
Constituie avantaj:
  • curs postuniversitar în domeniul securității și sănătății în muncă, cu durata de cel puțin 180 de ore
  • curs management deseurilor
  • și cel mai important pentru noi este să-ți placă provocările, să ai încredere în competențele și puterea ta de a face ca lucrurile să se întâmple

Descrierea jobului

Te vei ocupa de:
  • intocmirea instructajelor periodice
  • intocmirea planurilor proprii ︁︀​︂︃︃​︈︁​︁︉︂de SSM și SU
  • verificarea periodică în teren a ︁︀​︂︃︃​︇︅​︀respectării măsurilor de prevenire a accidentelor
  • aplicarea măsurilor de corectare și îmbunătățire a respectării prevederilor SSM și SU inclusiv prin propunerea de elemente de motivare și constrângere
  • monitorizare prin audituri planificate / neplanificate a modului în care se face conformitatea la locurile de muncă față de cerințele instrucțiunilor de lucru
  • oferire îndrumare referitoare la Sănătatea și Securitatea în muncă înaintea și pe timpul desfășurării activității prestate de fiecare lucrător
Noi îți oferim:
  • sansa de a lucra sub îndrumarea unui mentor cu experiență în domeniu de peste 20 ani – colaborator extern
  • susținere în dezvoltarea profesională, discuții și analize pe cazuri practice
  • lucrul va fi calitate, nu cantitate
  • salariu motivant, cu actualizare anuală, în funcție de realizări
  • Prima de Craciun si de Paste – de adaugat
  • tichete de masă
  • asigurare medicală privată
  • mașină de serviciu
  • participarea la formari profesionale.

Dacă acest job simți că ți se potrivește, atunci primul pas este să aplici, să-ți încarci CV-ul aici.
Pasul 2, te contactăm noi în cel mai scurt timp, ca să-ți dăm mai multe detalii.
Abia așteptăm să îți prezentăm echipa, realizările și provocările noastre!

Inovăm continuu în proiectarea construcțiilor și în execuția fundațiilor speciale, pentru ca prin mecanizare, automatizare și informatizare, să sporească eficiența economică, viteza de implementare, calitatea, precum și sustenabilitatea pentru mediu și comunități.

Optimizăm lucrările de construcții prin inovare și implicare, pentru că ne pasă de progresul sustenabil al comunității din care facem parte cu toții, precum și de mediul înconjurător.

Publicat 11 Sept. 2024 Reactualizat 18 Sept. 2024 Expiră 11 Oct. 2024