Gratis

Responsabil Sistem de Management Integrat

IRUM S.A.

Candidatul Ideal

Compania noastră este singurul producător de tractoare agricole și utilaje forestiere din România și căutăm o persoană pentru a se alătura echipei noastre pentru a gestiona, implementa și menține sistemul de management integrat conform standardelor.

Candidatul ideal
  • Studii superioare în domeniul tehnic;
  • Cunoștințe Microsoft Office;
  • Cunoașterea limbii engleze la nivel mediu/avansat.
  • Inițiativă, atenție la detalii;
  • Abilități de coordonare și implementare proceduri de lucru;
  • Capacitate de asumare a responsabilității și de a lua decizii;
  • Capacitate de planificare și organizare la nivel de sarcini primite;
  • Abilități de comunicare și lucru în echipă;
  • Cunoștințe în ceea ce privește standardele ISO 9001, ISO 14001, ISO 45001 constituie un avantaj;
  • Experiență pe un post similar, constituie avantaj;

Descrierea jobului

Descrierea jobului:
  • Identifică scopul implementării și procesele de bază ale organizației.
  • Contribuie la stabilirea, implementarea și menținerea sistemului de ︁︀​︂︃︃​︁︂︇​︁︂︈management al calității în conformitate cu standardele ISO 9001, ISO 14001 & ISO 45001.
  • Analizează programul de audit din anul anterior, elaborează programul anual de audit și îl implementează.
  • Identifică neconformitățile, punctele slabe, riscurile și oportunitățile cu ocazia auditurilor interne și de furnizor efectuate sau a altor evaluări de management.
  • Se asigură că procesele necesare sistemului de management al calității sunt stabilite / definite, implementate, menținute și îmbunătățite conform cu standardelor actuale.
  • Raportează performanțele sistemului de management al calității și orice necesitate de îmbunătățire, promovând cunoașterea cerințelor specifice ale clientului și cerințele standardelor specifice industriei, în întreaga organizație.
  • Monitorizează stadiul de implementare al sistemelor de management și raportează către top management performanța sistemului de management al calității și oportunitățile de îmbunătățire.
  • Planifică, programează, coordonează, conduce și participă la auditurile interne.
  • Realizează rapoarte de audit și alte rapoarte specifice.
  • Analizează și evaluează eficiența acțiunilor preventive / corective întreprinse.
  • Verifică elaborarea, organizarea și implementarea documentației care să permită satisfacerea cerințelor standardelor ISO 9001; 14001 si 45001.
  • Răspunde de transmiterea, întreținerea și modificarea procedurilor.
  • Asigură colectarea datelor și completarea programelor de măsuri de către proprietarii de proces.
  • Răspunde de implementarea, menținerea și îmbunătățirea continuă a sistemului de management integrat.

Beneficii:
  • Mediu de lucru plăcut și competitiv.
  • Suport continuu pentru creșterea profesională.
  • Pachet salarial atractiv, incluzând tichete de masă.

IRUM, parte a grupului de firme MAVIPROD, este singurul producător de tractoare agricole și utilaje forestiere din România, având o experiență de aproape 70 ani în construcția de utilaje destinate industriei forestiere și agricole. În prezent se mândrește cu o echipă formată din peste 500 angajați și este constant în căutare de noi colegi, care să de-a o mână de ajutor în realizarea produselor românești.
Puteți afla mai multe pe www.irum.ro !

Publicat 2 Iul. 2024 Reactualizat 2 Iul. 2024 Expiră 1 Aug. 2024