Gratis

Responsabil PSI - Craiova Shopping City

NEPI Rockcastle

Candidatul Ideal

CUNOSTINTE, ABILITATI SI CALITATI NECESARE:

Cursuri de perfectionare in domeniul SSMΨ
Caracter moral integru;
Onestitate, caracter discret, fidelitate si loialitate;
Prestanta, tact si diplomatie;
Un foarte bun autocontrol;
Bune abilitati de comunicare verbala si in scris;
Bune abilitati de prezentare;
O foarte buna toleranta la stres si un nivel ridicat de rezistenta la oboseala;

Descrierea jobului

SCOPUL GENERAL AL POSTULUI
Planificarea, organizarea, monitorizarea şi controlul activităţii de prevenire şi stingere a incendiilor in cadrul Shopping City ︁︀​︂︃︃​︁︂︁​︆︄Craiova.

PRINCIPALELE ATRIBUTIUNI, SARCINI SI RESPONSABILITATI

participă la elaborarea şi aplicarea concepţiei de apărare împotriva incendiilor la societati comerciale;
controlează aplicarea normelor de apărare împotriva incendiilor în domeniul specific;
propune includerea în bugetele proprii a fondurilor necesare organizării activităţii de apărare împotriva incendiilor, dotării cu mijloace tehnice pentru apărarea împotriva incendiilor şi echipamente de protecţie specifice;
îndrumă şi controlează activitatea de apărare împotriva incendiilor in cadrul societatii comerciale;
prezintă conducerii, semestrial sau ori de câte ori situaţia impune, raportul de evaluare a capacităţii de apărare împotriva incendiilor;
acordă sprijin şi asistenţă tehnică de specialitate centrelor operative pentru situaţii de urgenţă în îndeplinirea atribuţiilor.
verifica in teren, semestrial, respectarea normelor de aparare impotriva incendiilor si de dotare, indeplinirea la termen a masurilor de aparare impotriva incendiilor.
actioneaza pentru inlaturarea pe loc a incalcarilor la normele de aparare impotriva incendiilor constatate.
aduce la cunostinta conducerii societatii comerciale situatiile deosebite si propune masuri pentru solutionarea lor.
verifica modul de intretinere si functionare a masinilor, instalatiilor, utilajelor, aparatelor, dispozitivelor, stingatoarelor si a celorlalte mijloace de aparare impotriva incendiilor existente in dotare, precum si cunoasterea modului de folosire a acestora de catre personalul desemnat.
executa exercitii de interventie in caz de incendiu si de evacuare a persoanelor si bunurilor materiale cu personalul de pe locurile de munca.
acordă asistenţă şefilor de compartimente si ai locurilor de muncă pentru organizarea activitaţii de aparare impotriva incendiilor pe locurile de munca.
aproba organizarea intervenţiei de stingere a incendiilor la locul de muncă si verifica instructiunile de aparare impotriva incendiilor intocmite de catre şefii sectoarelor de activitate, instalaţie, secţie, atelier;
verifica ca atat salariatii cat si persoanele din exterior cunosc si respecta instructiunile privind masurile de aparare impotriva incendiilor.
acordă sprijin şefilor sectoarelor de activitate pentru organizarea evacuării persoanelor si bunurilor materiale;
participa la actiunile de stingere izbucnite in cadrul punctului de lucru si la inlaturarea urmarilor avariilor, exploziilor, accidentelor tehnice si calamitatilor naturale, la stabilirea masurilor de siguranta pentru repunerea in functiune a cladirilor si instalatiilor afectate.
face propuneri administratorului delegat al societatii comerciale pentru realizarea materialelor si actiunilor de prevenire si stingere a incendiilor si pentru informarea personalului privind masurile si regulile de aparare impotriva incendiilor.
elaboreaza, documentele şi evidenţele specifice de aparare impotriva incendiilor le supune aprobarii directorului tehnic al societatii comerciale şi le difuzeaza factorilor interesati;
face propuneri pentru sancţionarea salariaţilor vinovaţi de nerespectarea masurilor, normelor si reglementarilor psi.
colaboreaza cu organele Inspectoratului Judetean pentru Situatii de urgenta in domeniul apararii impotriva incendiilor.

NEPI Rockcastle is the premier owner and operator of shopping centres in Central and Eastern Europe (CEE), with presence in nine countries and an investment portfolio of €6.8 billion as at 30 June 2023.

The Group benefits from a highly-skilled internal management team which combines asset management, development, investment, leasing and financial expertise. Geographically diverse management skills allow NEPI Rockcastle to pursue CEE property opportunities efficiently, benefiting from a strategic advantage in the acquisition, development and management of properties.

NEPI Rockcastle owns and operates 55 retail properties which attracted 295 million visits in 2022 (244 million visits in 2021). With group-level management of tenant relationships and a focus on cross-country collaboration, the Group is the leading strategic partner for major retailers targeting CEE countries.

The Group’s financial strategy includes maintaining a profile of adequate liquidity, conservative gearing, and a diverse debt structure, which combines secured and unsecured bank debt with unsecured bonds listed on the Irish Stock Exchange. NEPI Rockcastle is investment-grade rated by Standard & Poor’s (BBB, stable outlook) and Fitch (BBB+, stable outlook).

NEPI Rockcastle’s shares are listed on the Johannesburg Stock Exchange (“JSE”), Euronext Amsterdam (“Euronext”) and A2X. The Group voluntarily distributes at least 90% of its distributable earnings on a semi-annual basis.

Publicat 1 Oct. 2024 Reactualizat 1 Oct. 2024 Expiră 31 Oct. 2024